7 квітня у Софійському соборі не відбудеться Літургії УГКЦ

У четвер, 7 березня, у приміщенні адміністрації Президента України відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнішим Епіфанієм та Президентом України Петром Порошенком. Сторони обговорили сучасні виклики, які стоять перед українським народом та його державою, стан міжконфесійних та державно-церковних стосунків у світлі останнього візиту ВРЦіРО до держави Ізраїль.

24

Під час зустрічі, предстоятелів Церков було повідомлено про те, що Софійський собор, головна святиня України, буде найближчим часом недоступний для богослужінь жодної із Церков, оскільки у ньому розпочинаються реставраційні роботиУ зв’язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння нашої Церкви 7 квітня 2019 року у соборі Святої Софії у Києві не відбудеться.

Блаженніший Святослав, пояснюючи прагнення вірних молитися у Софійському соборі, наголосив, що цей храм є спільним домом усіх дітей Церкви Володимирового Хрещення та матірнім для усіх наших катедральних соборів. Бажаючи молитися у цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість з нашими православними братами. Цей рух є рухом до наших джерел, до зростання у благодаті Володимирового Хрещення, до відновлення єдності колись єдиної, а нині ще поділеної Київської Церкви.

Предстоятелі українських Церков під час зустрічі з Президентом України підтвердили незмінне прагнення обох сторін до порозуміння, співпраці та спільного служіння українському народові. Блаженніший Святослав наголосив на тому, що дорожньою картою такого зближення є дослідження нашого спільного коріння, міжцерковне примирення та зцілення історичної пам’яті.

Було зазначено, що наші Церкви є щойно на початку цього спільного шляху. Ми спільно будемо працювати для того, щоби, за словами Патріарха Йосифа Сліпого, ми побачили воістину оновлений собор Святої Софії у Києві.

«Допоки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Премудрості Божої, Софії Київської. Він має радше бути місце зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути нагадуванням, закликом, будителем і надією на наше поєднання в Христі», – йдеться щодо цього у посланні Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія».

Джерело: http://news.ugcc.ua