Для львівських незрячих презентували перший український «Молитовник» шрифтом Брайля

Сьогодні, 12 лютого, у Львівській міській раді відбулася презентація «Молитовника», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом для незрячих. «Молитовник» виданий з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Надруковано 400 примірників, з них 60 надійшло до Львова.

Участь у презентації взяв владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, а також представники духовенства різних конфесій, які здійснюють пастирську опіку незрячих.

«Я дякую Богові і нашим святителям – Василію Великому, Григорію Богослову та Йоану Золотоустому, пам’ять яких ми сьогодні відзначаємо – за те, що нині маємо можливість поширювати Слово Боже серед тих, хто цього потребує. Цей «Молитовник» вже було презентовано у Києві, Харкові, Маріуполі. Сьогодні представлення дійшло до Богом береженого міста Львова. Наша Львівська єпархія тісно співпрацює з українським товариством незрячих. Отець Роман є духівником Львівського відділення. Наша Церква видала корпус усіх богослужбових книг. Але до нас поступали пропозиції від людей, які мають вади зору, які не бачать. Власне, наприкінці минулого року ми змогли видати православний «Молитовник». Його видавав Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, за цю ініціативу йому подяка» – наголосив владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Митрополит також побажав, щоб кожному, хто візьме до рук цей православний «Молитовник», Господь допоміг у паломництві земного життя.

«Кожна людина може звернутися до Бога своїми словами. Але існує певний канон молитви, і ці молитви викладаються в книги. Я дякую міській владі, що сьогодні ми маємо можливість у стінах міської ради запрезентувати цей «Молитовник». Закликаю Боже благословення на тих, хто буде його читати. Нехай Господь Бог допомагає вам у цьому житті нести з терпінням труднощі, які оточують кожну людину, зокрема тих, хто обмежений зором. Господь на вас покладає своє благословення», – додав владика Димитрій.

Ідея видати «Молитовник» виникла в середовищі незрячих людей. Коли вони приходили у храм, то молилися ті молитви, які знали. Але не все можна вивчити напам’ять.

Цей «Молитовник» видано для незрячих, щоб вони могли більш духовно зануритись у молитву, щоб могли бути з Богом. Шрифтом Брайля надруковані молитви перед Причастям, ранішні, вечірні, а також молитва за Україну.

«Соціальне служіння для незрячих людей дуже потрібне. Воно потрібне і для духовенства, бо ми творимо добрі діла милостині. Ми співживемо, співплачемо, співрадіємо, співстраждаємо з незрячими людьми як духовні особи і бачимо, що їм потрібно. Вже за 5 років духівництва з незрячими я зрозумів, що їх не потрібно жаліти, а треба їм соціально допомагати. Перша така важлива допомога – видання «Молитовника» для незрячих людей українською мовою», – зазначив о. Роман Мануляк, духовний наставник незрячих Львівщини.

Примірники українського «Молитовника» рельєфно-крапковим шрифтом передали організаціям, які опікуються незрячими, а також кільком публічним бібліотекам Львова – Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2а), сенсотеці (вул. У. Самчука, 22, Стрийський парк) та Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка.

«Мені приємно, що сьогодні зібралися представники різних конфесій і що ми презентуємо таку благородну ініціативу, якраз напередодні Стрітення. Також на сьогоднішню презентацію ми запросили не тільки спеціалізовані школи-інтернати, а й абсолютно всі організації, які мають відношення до людей з вадами зору, а ще – звичайні публічні бібліотеки. Я мрію про те, щоб звичайні бібліотеки відкрили свої двері для людей, які не бачать. Щоб нарешті гасло «Рівні права, рівні можливості» почало справджуватися. Дякую всім, хто присутній і буде поширювати ідею такої книги, яка забезпечуватиме духовні потреби незрячої людини», – подякувала виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.

Наприкінці презентації учень Львівської спеціальної школи-інтернату №100 для сліпих дітей Остап Нестеровський прочитав з «Молитовника» молитву за Україну.

 

А Вокальний ансамбль незрячих «Струмочок» виконав пісне спів «Хваліте Господа» та разом з усіма заспівав духовний гімн України «Боже великий єдиний».

Фото: Олена Чернінька, Олександр Мазуренко, Мирослав Пархомик
Відео: Андрій Андрух