Львівський єпископ Едвард Кава розпочав формувати Технічний Секретаріат Акції «Папа для України»

max-20170804095155554Протягом року передбачено витратити 10 млн. євро, якими розпоряджається Папська Рада «CorUnum». Єпископ Кава: “Передусім треба потурбуватися про найбільш потребуючих і незахищених: хворих і людей похилого віку, вдів, сиріт, біженців, котрі втратили дах над головою”.

Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава, котрого призначено головою Технічного Секретаріату Акції «Папа для України», розпочав підготовку до виконання нових обов’язків. Новоутворена структура продовжить місію дотеперішнього Технічного Комітету Акції на чолі з єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії Яном Собілом, яка впродовж року займалася розподілом допомоги, зібраної католиками  Європи та особистим пожертвуванням Святішого Отця Франциска, серед потерпілих від військових дій на Сході України.

Єпископ Едвард Кава розповів, що, незважаючи на те, що він займався капеланським служінням, їздив на прифронтові терени, а у Львові на чолі з архієпископом Мечиславом Мокшицьким брав участь організації гуманітарної допомоги українським військовикам та пораненим, нове призначення було для нього несподіваним.

«Особисто для мене це великий виклик – сказав єпископ Кава. – Разом з тим вбачаю в тому певний знак довіри до Львівської Церкви, нашої архідієцезії, а також прагнення Апостольської Столиці Схід і Захід України показати єдність Церкви. Хоч війна точиться на Сході країни, найбільше волонтерів із західних теренів та з Центральної України, котрі допомагають військовим і цивільним на Сході».

Як монах францисканець єпископ Едвард Кава раніше служив у Східній Україні, знає ментальність тамтешнього населення, з яким завжди знаходить порозуміння. Зрештою, вчився у Санкт-Петербурзі і готувався до служіння в Росії. Тепер перед молодим єпископом відкрилися там нові горизонти.

Минулого тижня єпископ Едвард Кава зустрівся у Запоріжжі з єпископом Яном Собілом, головою Технічного Комітету Акції «Папа для України», який завершує свою місію наприкінці серпня ц.р. Спілкувався з членами Комітету, цікавився, як вони реалізовували свої проекти. Досягнуто домовленості, що єпископ Ян Собіло, котрий має великий досвід в цій справі, допомагатиме Технічному Секретаріату. Він складатиметься з семи осіб: римо-католиків і греко-католиків. Новий офіс буде розташований у Києві. Єпископ Едвард Кава щотижня буде доїжджати до столиці України, щоби координувати діяльність Секретаріату. Радником Секретаріату призначено єпископа Кеннета Новаковського, ординарія Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ з Канади, з яким єпископ Едвард Кава вже мав коротку зустріч під час похорону кардинала Любомира Гузара. Єпископ Новаковський в 1994-2001 роках очолював «Карітас України» УГКЦ. До складу Секретаріату увійдуть зокрема бухгалтер, юрист, PR-менеджер, а також особа, яка буде займатися моніторингом потреб на місцях та контролюватиме виконання зобов’язань.Поставлено вимогу, щоби вони володіли англійською мовою. Також передбачено подальшу співпрацю з православними і протестантами, котрі допомагають потребуючим. Якщо раніше Технічний Комітет вибирав претендентів на отримання допомоги методом голосування, то тепер на пропозицію єпископа Едварда Кави Технічний Секретаріат буде виконувати розпізнавальну функцію, а остаточне рішення будуть приймати єпископи, а затверджувати буде Нунціатура.

«Технічний Секретаріат Акції «Папа для України» розпочне свою роботу з 1 вересня – запевнив єпископ Едвард Кава. – Протягом року передбачено витратити 10 млн. євро, якими розпоряджається Папська Рада «CorUnum». Після того, як ми розглянемо той чи інший проект, подаватимемо його до Риму. А вже звідти кошти на його фінансування надходитимуть через Нунціатуру в Києві. Передусім треба потурбуватися про найбільш потребуючих і незахищених: хворих і людей похилого віку, вдів, сиріт, біженців, котрі втратили дах над головою. Вони потребують ліків, продуктів харчування, дров для опалення. Наше завдання — так розподілити допомогу, яка надійшла до нас з ініціативи Папи Франциска, щоб її отримали найбільш потребуючі без огляду на їх національність чи віросповідування.Сподіваюся, що ми справимося з цим завданням, хоч свідомі, що вимагає  багато інтенсивної праці».

Підготував: Костянтин Чавага

Фото: Олена Кулигіна