Миттєве звільнення від наркозалежності молитвою: небезпечна ілюзія, чи порятунок?

112 серпня у Львові відбудеться молитва за тих, хто потребує свободи від наркотиків та алкоголю, а також від важких хвороб. Про це повідомили у релігійній організації “Нове покоління”, яка організовує захід. У запрошенні обіцяють буквальне зцілення і звільнення від проблеми через молитву. Пресвітер церкви “Нове покоління”, який представився Ігорем, у коментарі “Духовній величі Львова” наголосив, що випадків зцілення через одну молитву мають чимало. Але чи достатньо одноденної молитви, щоб подолати серйозну наркозалежність і алкоголізм?  Про це ми запитали у Львівського духовенства і медиків.

     Якщо людина не бореться з гріхом у церкві, то простою зовнішньою молитвою позбутися узалежностей не зможе – підкреслює клірик Свято-Покровського кафедрального собору Львова УПЦ КП о. Артемій Бабленюк:

“Православна Церква вчить про те, що боротьба із залежностями – це боротьба із гріхом. Тобто причиною страждань. Адже залежність – це неправильний спосіб життя людини. Церква Христова найперше боролася завжди з тим, чому людина є такою. Щоб людина усвідомила гріх і боролася через Христа. Це не ефемерний лідер має визволяти людину від страждань і не окремі зібрання”.

     1Без медикаментів і лікарського нагляду подолати наркотичну залежність не вдасться, хоча молитва також важлива для таких пацієнтів – вважає зав. поліклічним віддділенням Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнених Зеновія Пець:

Без медикаментозного лікування пацієнт не може одужати, бо наступає ломка. Потрібно це поєднувати з духовним розвитком, бесідами. Бо водночас одних медикаментів недостатньо. Узалежненому варто спілкуватися із психологами, священнослужителями”

   Те, що неможливо у людей, є можливо у Бога. Господь може за одну секунду змінити. Є чимало прикладів. Тут у першу чергу важлива віра людини за яку моляться, або яка молиться – наголошує керівник “Центру Опіки Сиріт” при ЛА УГКЦ о. Роман Прокопець:

“Звичайно, що молитва має величезну силу. Там де бракує людських сил,ми звертаємося до Бога, бо знаємо, що він є лікарем людських душ. Звичайно, що молитва для християнина -це невід’ємна частина життя. Коли ми молимося за когось,у Божих очах це має вагоме значення”.

1

        Пристрасті треба долати через здобуття Благодаті Божої, яку ми черпаємо через молитву і Таїнства Церкви. Зокрема через Таїнства Сповіді, Причастя. Христос казав, що “Рід цей виганяються постом і молитвою”. Тобто молитва має поєднуватися із Євхаристією, постом – переконаний проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михайло Сивак:

“Господь не спасає людину без самої людини. Тобто повинна бути співдія. З одного боку людина відкриває своє серце, а з іншого боку Господь діє благодаттю. Навіть якщо одноденна молитва буде тривати і хтось з людей справді відкриє своє серце, то зцілення може відбутися у момент. Але практика свідчить, що процес подолання пристрасті триває багато часу. Спільна молитва – це дуже добра справа, але ця молитва повинна бути поштовхом до подальшої духовної боротьби”.

   Нагадаємо, у 2009 році церкву “Нове покоління” попередили про порушення закондавства України.  Один з лідерів організації – Олексій Ледяєв. Зараз йому заборонений в.їзд до України.

      Можуть бути різні точки зору на зцілення через молитву. Але очевидно, що людина, якій пообіцяли швидку духовну допомогу у боротьбі із наркотичною, чи алкогольною залежністю, буде розчарована і можливо навіть впаде у депресію, якщо не отримає такої помочі швидко, ефективно і вчасно. Адже одне молитовне зібрання не може замінити регулярного духовного життя.

У публікації використано матеріали сайтів: Форпост,  Твоє містоЗІК