На міжнародному семінарі в Нідерландах о. д-р Михайло Димид виступив із доповіддю про вплив Революції Гідності на українське суспільство і Церкви

Нідерланди-1Поблизу Неймегена в Нідерландах відбувся Міжнародний семінар на тему “Примирення: що міститься в цьому слові?”. Протягом 29 березня – 1 квітня 2017 року науковці обговорювали особливості мирних процесів і спроб примирення із досвіду і перспектив Боснії-Герцеговини, Південно-Африканської Республіки та України. Захід створили як майданчик для обміну думками і досвідом, який міг би стати важливим для майбутнього.

Конференцію організували Інститут «Православ’я і миротворчість в Європі» Вільного Університету (VU), Протестантський Богословський Університет (PThU) Амстердама у співпраці з Фондом Сommunicantes, Тілбург.

Під час Міжнародного семінару про український вимір говорили троє науковців, пов’язаних із Українським Католицьким Університетом. Це д-р Гелен Зордраґер, професор систематичного богослов’я з Амстердама, яка також є викладачем Інституту Екуменічних Студій УКУ. Цікавий погляд представила дослідниця суспільної ролі Церкви в сучасному суспільстві д-р Мирослава Рап, випускниця ФБФ УКУ, викладачка Фрібурзького університету, Швейцарія. Вона розповіла про особливості внеску Української Греко-Католицької Церкви у справу миру і примирення.

Нідерланди-2

Отець д-р Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов’я УКУ, виступив із доповіддю під заголовком: “Вплив Революції Гідності на подолання напруженості й розколів в українському суспільстві і Церквах”.

Він представив ретроспективний погляд на події Майдану та різноманітні можливості, які з’явилися в цей період, і якими Україна може поділитися зі світом. Зокрема це екуменічні ініціативи, такі як: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, значна довіра суспільства до Церкви. Ще одним важливим чинником, що об’єднує як Церкву, так і суспільство, є волонтерство, як служіння ближньому, та громадянські ініціативи.

Нідерланди-3

Отець Михайло Димид наголосив на об’єднанні навколо спільних цінностей та питань соціальної справедливості. Роль Церкви полягає у тому, щоб допомогти визначити напрямок формування національної ідеї, яка б не відхилялась від християнських цінностей. Не можна забувати і про солідарність, яка з’явилася після Революції Гідності, і яка допоможе протистояти викликам і проблемам в майбутньому.