Престольний празник Успіння відзначили сьогодні у Вірменському соборі Львова

Сьогодні у Вірменському соборі Львова відбулося святкове Богослужіння з нагоди престольного празника Успіння Пресвятої Богородиці. Опісля Літургії урочисто освятили виноград, який є символом свята (адже празник Успіння вірмени ще називають Виноградною Пасхою).

DSC_0743

  До Богослужіння також долучився міський голова Львова Андрій Садовий, який нагородив настоятеля собору о. Тадеоса Геворгяна “Почесним знаком святого Юрія”. Отець Тадеос 17 років був душпастирем у Львові, а невдовзі відбуває на інше місце служіння. Новим настоятелем собору стане о. Ісагак.

“Святий Юрій є покровителем Львова, тому хочу нагородити Вас цим Почесним знакомя. Отче, Тадеосе, Ви завжди залишаєтеся у наших серцях. Ми Вас любимо, шануємо і поважаємо! І вітаємо нового настоятеля — отця Ісагака. Хочу у знак великої поваги покласти на руки отця оцю монету Короля Данила Галицького, який заснував наше місто” – зазначив міський голова Львова.

25

     Свято Успіння Пресвятої Богородиці нагадує вірянам про майбутнє Воскресіння і є одним із  п’яти головних свят Вірменської Церкви. Під час проповіді о. Тадеос зазначив:

“Християни святкують празники не для вакханалії, а насамперед для осмислення нашого життя, для роздумів над подвигом святих. Ми не випадково у цей день освячуємо виноград, щоб засвідчити нашу віру. Адже виноград – це символ Христа”.

26

  Сьогодні до собору прийшло особливо багато родин із дітьми. Чоловік пані Інни – вірменин. На Успіння їхня родина завжди у Вірменському храмі:

“Освятили виноград, послухали священика. Думаємо, що потрібно обов’язково відзначати релігійні свята, адже вони допомагають нам вірити у краще майбутнє”.

DSC_0716

   Студент Айк приїхав до Львова із Нью-Йорка.За національністю хлопець вірменин і вперше у житті побував саме у Вірменському соборі Львова:

“У вірменському соборі Львова я – вперше. Враження просто прекрасні. Все дуже гарно, побожно. Я не знав, що сьогодні свято Успіння і випадково зайшов у собор і зворушений до глибини душі”.

24

   Після Богослужіння кожен повертався додому із виноградним гроном. Із особливим відчуттям причетності до великого свята.

21 (2)

22