Престольний празник Успіння відзначили сьогодні у Вірменському соборі Львова

Сьогодні у Вірменському соборі Львова відбулося святкове Богослужіння з нагоди престольного празника Успіння Пресвятої Богородиці. Опісля Літургії урочисто освятили виноград, який є символом свята (адже празник Успіння вірмени ще називають Виноградною Пасхою).

DSC_0743

  До Богослужіння також долучився міський голова Львова Андрій Садовий, який нагородив настоятеля собору о. Тадеоса Геворгяна “Почесним знаком святого Юрія”. Отець Тадеос 17 років був душпастирем у Львові, а невдовзі відбуває на інше місце служіння. Новим настоятелем собору стане о. Ісагак.

“Святий Юрій є покровителем Львова, тому хочу нагородити Вас цим Почесним знакомя. Отче, Тадеосе, Ви завжди залишаєтеся у наших серцях. Ми Вас любимо, шануємо і поважаємо! І вітаємо нового настоятеля — отця Ісагака. Хочу у знак великої поваги покласти на руки отця оцю монету Короля Данила Галицького, який заснував наше місто” – зазначив міський голова Львова.

25

     Свято Успіння Пресвятої Богородиці нагадує вірянам про майбутнє Воскресіння і є одним із  п’яти головних свят Вірменської Церкви. Під час проповіді о. Тадеос зазначив:

“Християни святкують празники не для вакханалії, а насамперед для осмислення нашого життя, для роздумів над подвигом святих. Ми не випадково у цей день освячуємо виноград, щоб засвідчити нашу віру. Адже виноград – це символ Христа”.

26

  Сьогодні до собору прийшло особливо багато родин із дітьми. Чоловік пані Інни – вірменин. На Успіння їхня родина завжди у Вірменському храмі:

“Освятили виноград, послухали священика. Думаємо, що потрібно обов’язково відзначати релігійні свята, адже вони допомагають нам вірити у краще майбутнє”.

DSC_0716

   Студент Айк приїхав до Львова із Нью-Йорка.За національністю хлопець вірменин і вперше у житті побував саме у Вірменському соборі Львова:

“У вірменському соборі Львова я – вперше. Враження просто прекрасні. Все дуже гарно, побожно. Я не знав, що сьогодні свято Успіння і випадково зайшов у собор і зворушений до глибини душі”.

24

   Після Богослужіння кожен повертався додому із виноградним гроном. Із особливим відчуттям причетності до великого свята.

21 (2)

22

Поділитись!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Comments are closed.