Тарас Дзюбанський: 6 основних меседжів, без яких неможливо розвивати міжрелігійний діалог

17884147_10155138243273665_3821468450828136389_nПро основні засади побудови міжрелігійного діалогу в Україні, боротьбу зі стереотипами, повагу до інших релігій та їх представників; та про перспективи особистісного розвитку та збереження ідентичності – у ключових цитатах Тараса Дзюбанського, директора Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу “Лібертас” у м. Львові.

“Світ переживає чимало катаклізмів та загроз: економічна криза, збройні конфлікти, загроза вірусів, природні катаклізми та нестача чистої води і їжі. Серед цих проблем варто згадати загрозу релігійних конфліктів. Маніпулювання релігією є одним із найбільших гріхів проти самого людства, адже справжні релігійні цінності ніколи не можуть вести до злого”.

“Гадаю, що, якщо у кожній людині ми будемо бачити собі подібного – те, що і вчать робити головні релігії світу, – наше українське суспільство зможе перебороти увесь пострадянський синдром неповаги та страху, упереджень, дискримінації та стереотипів”.

“Активна праця в сфері міжрелігійного діалогу у Львові, Україні та цілому світу може допомогти об’єктивно побачити релігійну ситуацію у суспільстві: які заходи слід приймати, щоб захистити представників релігійних меншин у нашій країні та цілу громаду від антирелігійної пропаганди”.

“Міжрелігійний діалог – це комунікація майбутнього, запорука збереження та захисту загальнолюдських цінностей, освітній потенціал, укріплення в собі толерантності та милосердя”.

“Протистояти стереотипам  можуть тільки сильні особистості, які поважають людей усіх національностей та релігій; вони безкомпромісно захищають свободу слова і думки – саме такі люди зможуть побудувати нову вільну країну і подарувати майбутнім поколінням невичерпні можливості розвитку”.

“Без прийняття та розуміння нашої ідентичності  неможливо говорити про повноцінний екуменічний чи міжрелігійний діалог. Саме збереження ідентичності та повага до інших є ключовою запорукою розвитку ідеї: єдність – в розмаїтті. Ділитись досвідом, комунікувати, бути толерантними, не боятись ставити запитання, спільно навчатись, щоб втілювати у життя нові проекти та ініціативи – це наші найважливіші завдання міжрелігійного діалогу в Україні”.