Топ-5 важливих фактів про св. Антонія з Падуї

13 червня вшановуємо пам’ять святого Антонія з Падуї. Святий Антоній був португалським священиком, ченцем-францисканцем, проповідником. Відомий своїми сильними проповідями. Проголошений святим майже відразу після смерті.

Коли св. Антонію було 15 років, посвятив своє життя Богові, обравши монаший стан. Спочатку він був у ордені св. Августина, а згодом перейшов до ордену св. Франциска, тобто Чину братів менших. Там Антоній, як і усі інші брати, виконував звичайні монастирські обов’язки.

Святий Антоній зображується із лілією – символом чистоти.
І це вказує на чистоту його життя, його проповіді і чистоту усього, що він робив: він був вірним Богові. Святі, перш за все, є прикладом для нас: як ми маємо жити і чого можемо від них навчитися. Святі хочуть, щоб і ми були чистими перед Богом, власне тому і ми маємо такі символи-нагадування, як лілія чи інші атрибути.

Папа Григорій зарахував св. Антонія до святих менш ніж за рік по його смерті (30 травня 1232 року). За цей короткий час на цого гробі було зареєстровано 5 випадків зцілення паралічу, 7 випадків повернення зору сліпим, 3 випадки повернення слуху і 2 воскресіння померлих.

Святий Антоній закликав виражати свою любов до ближніх у турботі про них. Проповіді св. Антонія надихали заможних годувати бідних і це сприймалося як Боже благословення широкоими верствами населення.

Святий Антоній став першим святим, який перед Великодніми святами започаткував для вірних щоденні проповіді зі сповідями. Це сталося в Падуї. Вже після перших проповідей святому довелося перебратися з церкви на площу, адже послухати його науку збиралося майже тридцять тисяч слухачів. Місця на площі займали рано-вранці, торговці на час проповідей навіть зачиняли свої крамниці. Під час цих проповідей і сповідей постійно відбувалися чудеса навернення і зцілення. Через це новаторство проповідей під час Великого Посту Антонія називали “Сонцем Падуї”.

За матеріалами сайтів Духовність http://gk-press.if.ua