Вперше престижну міжнародну нагороду за міжрелігійні та міжкультурні досягнення отримав український проект

Як стало відомо, минулого тижня український медіа-освітній проект «Школа міжрелігійної журналістики»  отримав престижну австрійську міжнародну нагороду за інтелектуальні досягнення в категорії «Інновації».

Участь у конкурсі брала велика кількість кандидатів, але цільова група «Діалогу культур» Федерального міністерства Європиінтеграції та закордонних справ Австрії обрала переможцем саме український проект.

Нагадуємо, Школа міжрелігійної журналістики стартувала у Львові 16 лютого 2017 року. Організатор проекту – Лідія Батіг, головний редактор сайту «Духовна велич Львова»; співорганізатор – Тарас Дзюбанський, керівник Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

Детальніше дивіться ТУТ:

https://www.youtube.com/watch?v=HxXBv0G7mBI&t=12s

https://www.youtube.com/watch?v=-3y7uUZfSMM

https://www.youtube.com/watch?v=u57pY0-IaYM

 https://www.youtube.com/watch?v=zleVynmJQ9U

https://mail.google.com/mail/u/0/#search/libertas/15c9d92b670d3b21?projector=1

https://mail.google.com/mail/u/0/#search/libertas/15c9d92b670d3b21?projector=1

«Маю наголосити, що ця ініціатива є надзвичайно важливим професійним здобутком для мене. Дякую всім, хто допомагав в реалізації проекту, особливо Тарасу Дзюбанському, керівнику Центру «Лібертас», без якого цей проект не відбувся б. Перші лекції Школи продемонстрували її важливість для нашого суспільства, досі сповненого певних релігійних та культурних стереотипів – насамперед, через нестачу освіти, комунікації та спільних проектів, які сміливо можуть втілювати представники різних релігійних груп в нашій державі», – наголосила Лідія Батіг, організатор Школи.

За словами організаторів, майбутніми цілями проекту є:

– залучити більше молоді (студентів, науковців, журналістів), які у своєму щоденному житті сповідують не лише Християнство, але й Юдаїзм та Іслам;

– залучити більше спікерів з-за кордону, які могли б поділитись досвідом співпраці різних релігій та творення інклюзивного суспільства;

– розвивати цей проект і у інших містах України, зокрема на Cході: cпільними зусиллями представників Юдаїзму – Християнства – Ісламу, як мирян, так і духовних лідерів, можна робити безліч соціальних, освітніх та благодійних проектів, які так необхідні нашій державі у ці доленосні непрості часи.

«Досягнень Школи міжрелігійної журналістики є дуже багато. Насамперед, проект зацікавив багатьох людей, ми розпочали активну співпрацю із юдейськими спільнотами міста та Ісламським культурним центром у Львові. Активізувались світські та релігійні медіа міста, які розгорнули важливу медіаспівпрацю із цими спільнотами. Студенти Школи долучаються до різних міжрелігійних ініціатив в Україні та за кордоном. Окрім різних академічних та освітніх активностей (конференції, воркшопи, круглі столи тощо), ми організували спільно із представниками трьох авраамістичних релігій міста Міжрелігійний поетичний фестиваль “Вірші миру” та Міжрелігійний благодійний кінофестиваль “Прожектор мрії”. Я впевнена, що проект “Школа міжрелігійної журналістики” має великий потенціал, активну команду, невичерпний ентузіазм, знання, щоб вийти на міжнародний рівень. А найважливіше – цей проект дає відповіді на актуальні питання сьогодення, сприяє побудові діалогу, миру та співпраці у нашому суспільстві та у сучасному світі», – додала Лідія Батіг.

Церемонія нагородження переможців відбудеться восени  2018 року в м. Відень (Австрія).