Як полюбити ближнього

“Духовно-психологічна порадня” наводить актуальний уривок із книги Клайва Стейплза Льюїса “Просто християнство” про те, як полюбити того, хто поруч.

Загальне для всіх правило є надзвичайно простим: не втрачайте часу, розмірковуючи, чи любите ви свого ближнього, поводьтеся так, як ніби ви його любите. Щойно ви станете так чинити, вам відкриється один з найважливіших секретів: поводячись так, начебто ви любите іншого, ви поступово дійсно почнете любити його.

Якщо ви образите людину, яка вам не подобається, ви виявите, що вона стала вам ще більш неприємною; якщо послужите їй, ви побачите, що ваша неприязнь до неї зменшилася.

В цьому правилі є винятки: якщо ви зробили послугу не для того, щоб догодити Богові й слідувати закону милосердя, а заради того, щоб показати, який ви чудовий і незлопам’ятний, щоб змусити цю людину відчувати себе вашим боржником, а потім очікувати від нього подяки, боюся, вас чекає розчарування (люди не такі дурні: вони дуже гостро відчувають, коли щось робиться з розрахунку і напоказ).

Кожен раз, коли ми робимо добро іншому тільки тому, що цей інший  теж людина, створена (як і ми з вами) Богом, і бажаємо йому щастя так само, як бажаємо його собі, ми вчимося любити його трохи більше, або, в усякому разі, трохи менше не любити.

А яким рецептом любові до ближнього пробували користуватися ви?

Джерело: https://dyvensvit.org/

Поділитись!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Comments are closed.