За кулісами храмового розпису Львівської духовної семінарії Святого Духа

IMG_8827У храмі Зіслання Святого Духа Львівської духовної семінарії УГКЦ по-особливому затишно. Тут розписують святиню. Ректор семінарії отець Ігор Бойко розповідає, що ця ідея з’явилась два роки тому. Пригадує: разом із митцями довго сидів у храмі, роздумуючи, які зображення підходили б найкраще.

«Тут усе розказуватиме про дію Святого Духа в людській історії. У центрі буде зображений Святий Дух, зіслання якого поступово сходитиме на старозавітних пророків, потім – на апостолів та на ті народи, яким вони проповідували. Внизу Святий Дух сходитиме на семінаристів, які після навчання несуть Боже Слово людям», − ділиться отець Ігор.

IMG_8838

Храм особливий тим, що на його стінах будуть розміщені всі блаженні новомученики, проголошені Папою Іваном Павлом ІІ під час візиту до України 2001 року. Більшість із них причетні до Львівської духовної семінарії, адже були її випускниками або викладачами.

IMG_8823

В апсиді чути жваві розмови митців про кольори та деталі зображень. Ще декілька років тому вони проїжджали попри семінарію і, милуючись церквою, думали, хто ж буде її розписувати. Сміються: «Пройшов час – й ось ми тут». День у день іконописці Маркіян Мартинюк, Ольга Дорогавцева, Юрій Мисько, художник Андрій Шумський і золотник Ігор Задорожний творять красу.

IMG_8825

«Храмовий розпис не тільки прикрашає святиню, а й створює певну атмосферу, допомагає людям молитися. Іконописець старається за допомогою зображень зробити церкву місцем, де відпочиває душа», − розповідає Маркіян Мартинюк.

IMG_6563

«Режисер» команди Юрій Мисько додає: «Храм – це сценарій великого театрального дійства. Він вимагає поваги, трепетного ставлення до зображення. Ми своєю роботою хочемо показати, що іконопис має великий простір для творчості, він не обмежений канонами».

Розпис храму триватиме декілька років, однак називати точні часові рамки отцеві Ігорю важко. Митці стараються не спішити, зробити усе якісно, адже такі храми розмальовують раз на сто років.

Для того, аби повністю втілити свою ідею, Львівська духовна семінарія шукає жертводавців. Кожен, хто бажає фінансово допомогти храмові, може безпосередньо звертатись до ректора семінарії отця Ігоря Бойка або скористатись банківськими реквізитами, які є на офіційному сайті Львівської духовної семінарії.

Текст і світлини Марії Ревер