Віталій Портников: “Господь все бачить! Його суд буде більш нищівним за Гаагу”

“Я вважаю, що і щоденна молитва проти ядерної війни – це раціональна річ! У молитві мільйонів людей народжується енергетика, яка не дозволяє злу розповсюджуватися!” – наголосив Віталій Портников у ефірі “Радіо Марія” у розмові з журналістом Сергієм Іваніцьким.

-На “Радіо Марія” лунає багато молитов за те, щоб не почалася атомна війна. З уст Путіна прямо лунають такі погрози. Що може зупинити руку Путіна натиснути ядерну кнопку? Раціональні якісь речі можуть запобігти цьому?

-Я вважаю, що і щоденна молитва проти ядерної небезпеки це є раціональна річ. Тому що у молитвах мільйонів людей народжується енергетика, яка не дозволяє злу розповсюджуватися. Тому мені здається, що наші шановні слухачі і глядачі, які присвячують час молитві роблять важливу справу для нашої цивілізації. З політичної точки зору, я дуже сподіваюся, що у російського керівництва, на чолі з Володимиром Путіним є чітке розуміння того, що ядерна війна призведе до краху самої російської державності.  Тому що росія не єдина ядерна держава у цьому світі. Якщо вона дійсно хоче почати війну з блоком НАТО, то вона не виграє цієї війни. Під час нападу росії на Україну ми побачили яким є рівень російських збройних сил. Якщо поразка перейде на ядерний рівень, то поразка буде ще більш трагічною для керівництва російської держави і її народу.  Я завжди кажу, що ядерна війна – це трагедія людства. Ядерні ракети, які москва може спрямувати по Парижу чи Лондону, отримають відповідь по москві і петербургу.  Про це у я колись казав у  інтерв’ю радіостанції “Ехо москви”.  Я не закликав до бомбардування москви і жодного іншого міста. Я просто попереджав, що та країна, яка почне війну створить трагедію.  Будь-яке людське життя, яке зникне в результаті такого обміну ядерними ударами, воно є безцінне. Саме тому, я закликаю російське керівництво не робити цієї злочинної помилки.

-Багато читаю ваших постів. У одному з них ви писали зокрема про те, що євреї виборювали собі право на життя, коли впав нацистський режим і що вони не сідали за стіл переговорів. А тепер Україна веде перемовини про мирне завершення цієї війни.  Скажіть, Україні, на Ваш погляд, треба суто іти до перемоги і не вести перемовин з ворогом?

Я зовсім не противник переговорів, які зараз веде Україна з російською федерацією. Особисто я не вірю у реалістичність цього переговорного процесу.  Не вірю, що росія піде на реальні переговори аж поки її втрати: людські, економічні, політичні, воєнні не будуть  такими великими, що нічого іншого вже не залишатиметься. Не хочу, щоб наші співвітчизники сподівалися на те, що росіяни: “раз – і домовляться про мир”. Вони інакше б не починали війну. Окрім того, притримуюся простої істини, яку кожен читач  може побачити на сторінках Святого Письма: “Поки зло не переможене, воно продовжує бути злом”. Перемога над злом, або каяття зла може призвети до того, що добро може почувати себе у безпеці. Це постулати авраамічних релігій. Це те, що давно було відкрито у юдаїзмі і це підкреселено всією історією християнтва.

-Ви реально вірите у те, що зло, втілене у путіні може покаятися?

-Покаятися може будь-хто. Знаємо, як Савл став Павлом.  Але я не вірю в особисте каяття путіна, бо вважаю, що ця людина вже продала свою душу дияволу. І цей контракт поза запереченням. Але я можу допустити можливість каяття російського народу, який відповідає за авантюрні дії свого керівництва. 

-Але з початку повномасштабної війни  ще більше росіян підтримує вторгнення до України…

-Я не вірю у жодну соціологію, яка відбувається у авторитарних режимах.  Ми жили у радянському союзі, пригадуємо, яка там була соціологія. Чимало людей жили у вирі пропаганди і не уявляли собі іншого потоку інформації. Звичайно, це було напрочуд аморальне суспільство. Аморальне по суті своїй. Це були люди, які руйнували храми, спалювали ікони, переслідували віруючих людей.  Самі, навіть не по вказівці партійних комітетів. І разом із цим це було суспільство засноване на жасі. Величезна кількість людей боялися висловлювати свої щирі переконання, бо просто боялися. І цей страх існує у російському суспільстві. Я не вірю жодній цифрі. Соціологія в режимі почнеться тоді як впаде путінський режим. Важливо, щоб там не було цих мерзенних пропагандистів і путінської брехні.  Окрім того, дуже важливо, щоб вони повернулися до Бога. Дивіться,що відбувається з російською православною церквою. Це церква антихриста. церква, священники якої, вголос з патріархом кирилом схвалюють війну, вбивство, смерть. А священники, які не побоюються робити для своїх вірян проповіді на підтримку миру, а це і має робити пастир – закликати до миру, бо це його основна задача. Так цих людей переслідують у кримінальному порядку. Тобто, можемо сказати, що на території російської федерації немає Божої Церкви, інституації, яка б несла людям слово миру.  І це важливий момент. Люди  відчувають себе релігійними, воцерковленими, ходять до храмів, а ці храми захоплені антихристом і злом. І ці люди, які хотіли б вірити у Бога, їх примушують за допомогою державних інституцій, фактично зрадників з керівництва РПЦ, їх змушують вірити у зло. Має відбутися оздоровлення та покаяння. Справжня Церква, доступ до реальної інформації, вільні вибори. Все те, що відбувається в усьому цивілізованому світі. А чому нас,  Україну, так підтримує цивілізований світ? А тому що у нього все це є.  Ось ці, умовно кажучи, американські громадяни, які висловлюються у реальних соціологічних опитуваннях на підтримку  Україну, величезна більшість їх у неділю приходить до церкви і слухає проповіді католицьких священників, православних, пасторів  про мир. Їхні пастирі говорять з ними про мир і про любов до ближнього. Розумієте? Про мир і про любов. А наші польські сусіди?  Кожного тижня на Месі слухають слова про любов. А Папа Франциск, який пішки пройшов, будучи очільником найбільшої християнської конфесії пішки пішов до посольства росії з вимогою зупинити війну. Хіба це не приклад для звичайних людей, щоб розуміти важливість миру і любові? Будь-яке покаяння проходить через мир, любов і свободу. 

-Як вважаєте чи достатня підтримка Заходом України? Чи вони просто грають у якусь свою гру? 

Я вважаю підтримку, яку зараз надає Захід Україні безпрецедентною.  Рівень санкцій, який сьогодні  є проти росії, включаючи заморозку російських фінансових активів на Заході і рівень військової підтримки це безпрецедентний рівень з часів Другої світової війни. Будь-яка людина, яка говорить інше намагається посварити Україну із Західними союзниками. Але можу пояснити вам чому це так говорять. Вони живуть у ілюзії, що вони зможуть домовитися з росіянами. І для того, щоб суспільство схвалило ці домовленості треба переконати громадян, що мовляв нам мало допомагав Захід.  Мовляв нас і так не беруть у НАТО і так далі. Це відверта маніпуляція. На це не треба реагувати всерйоз. Чому на це не треба звертати увагу?  Тому що вони все одно не домовляться з росіянами.  Як тільки вони домовляться про так званий “нейтральний статус”, то росіяни відразу скажуть: “приймайте закон про українську мову, визнавайте Крим і Донбас, скоротіть Збройні Сили України так, щоб вони ніколи не могли нам бути опонентами. І все це приймайте у пакеті, інакше бойові дії будуть продовжені. Це дитяча маніпуляція. Без підтримки цивілізованого світу українська держава приречена на зникнення із карти світу. Але якщо вихід з війни буде потрібен самій російській федерації, ніхто не буде ставити нам умови нейтралітету. Їм буде не до того.

-У цьому контексті Президент говорив про можливий референдум. 

-Референдуми на території України не можуть проводитися в умовах воєнного стану за Конституцією. Воєнний стан не може бути скасований до закінчення війни з росією.  До відновлення територіальної цілісності України не може відбуватися референдум.

– Пане Віталію, коли закінчиться війна?

-Коли починається війна, завершується політична аналітика. Робити прогнози, щодо завершення війни невдячна справа.  Однак я не бачу підстав на те, що зло переможе добро. Зараз всі сили добра єднаються, щоб протистояти злу.   У своєму несприйнятті зла, яке відходить з російської федерації. І ці сили добра не можуть не перемогти руйнівників. Господь бачить трагедію кожної дитини, яка залишається без батьків, кожної родини, яка зараз опинилася без домівки. Бачить подвиг кожного, хто боронить беззахисних жінок і дітей. Повірте, Господь все бачить!  І Його висновки будуть більш нищівними, аніж суд у у Гаазі.  І це теж доведено. Усією історією людства.