Виставку унікальних світлин відкрили на Філософсько-богословському факультеті УКУ

Сьогодні 5 березня 2019 року о 12:50 на Філософсько-богословському факультеті УКУ відкрили виставку унікальних історичних фотографій. Подія відбулася з нагоди 90 річниці заснування Богословської Академії та 25 річниці її відновлення.

 

DSC_2898

“Коли ми почали співставляти історичні події, то виявили, що ці два ювілеї співпадають і знаково співпадають, тому, що 90-ліття з часу заснування Митрополитом Андреєм Шептицьким Богословської Академії у Львові. І цього академічного року ми святкуємо чвертьстолітній ювілей з часу її відновлення – у 90-тих. Тобто це заснування і так би мовити “друге народження” після тоталітарної епохи. І мені особливо приємно, бо  я маю честь належати до першого випуску відновленої Богословської Академії. І то був доволі суперечливий час. Бо всі ми знали, де знаходиться історична будівля Богословської Академії (наразі корпус ЛНУ імені Івана Франка) і водночас розпочинали будувати всі ці нові приміщення УКУ, чиєю предтечею була Богословська Академія” – розповів отець Роман Завійський, декан Філософсько-Богословського факультету УКУ

DSC_2923

Презентована виставка світлин дає змогу кожному “помандрувати у минуле” і на власні очі побачити, чим жили майбутні священики, які отримали освіту у стінах Львівської Богословської Академії. У експозицію увійшли фотографії, які відображають повсякденне життя семінаристів: їхнє навчання, відпочинок, є навіть документи з балами за освітні успіхи. Окрім того на світлинах  зафіксовано також храм Святого Духа у Львові. На жаль, цю святиню зруйнувала бомба під час Другої Світової війни.

DSC_2924

 

Цікавий також шлях, яким унікальні фотодокументи потрапили до глядача – зазначає  Ірина Коломиєць , завідувач Музею Патріарха Йосипа Сліпого при УКУ.

“Доля тих семінаристів була надзвичайно різна. Останній випуск був у 44 році. А після того псевдособору почалося жорстоке переслідування нашої Церкви. Кожен визначав свою долю. Ті, хто хотів не  співпрацювати із режимним урядом, були приречені на переслідування. Дехто думав, що зможе перехитрувати цю державу і залишався на місцях. Ми маємо цю колекцію завдяки такому священику, який залишився на своєму місці і у своїй парохії, переконаний, що йому вдасться перехитрити ту владу. Це був отець Богдан Щур. І завдяки йому вдалося зберегти ці фотографії і кілька фотографій є від тих священиків, які перебували у підпіллі”.

Додамо, що виставку можна оглянути на Філософсько-Богословському факультеті УКУ, за адресою Хуторівка 35 а.

DSC_2915