«Не можна переводити війну у математичний розрахунок» – о. Юстин під час зустрічі у інформаційно-практичному центрі безпеки міста

IMG_080619 вересня, в інформаційно-практичному центрі безпеки міста відбулася зустріч з о. Юстином Бойком, монахом-студитом, на тему: “Віра у час війни. Мобілізація духу”.

о. Юстин активно допомагає українським військовим та їхнім родинам і під час зустрічі поділився досвідом такої роботи та співпраці з волонтерами.

Гість центру зосередився на питанні: Як ми, як християни, люди віруючі, можемо і повинні сприймати час у якому знаходимося – час війни? Також   розповів про стан війська зараз та наслідки війни і як з ними жити.

о. Юстин найперше роз’яснив, що наша країна зазнала агресії, і згідно з соціальною доктриною Церкви, у такому випадку кожна країна має право на самозахист, а це виправдовує у державі існування збройних сил, які повинні слугувати миру. «Збройні сили не служать для того, щоб воювати, а саме для того, щоб у країні панував спокій і мир» – зазначено в соціальній доктрині Церкві.

«Зараз наш народ проходить тяжкий період історії. Тому дуже важливо зберегти віру і пам’ятати, що володарем історії є Бог і Він всім провадить» – зауважив о. Юстин.

20140919_160920Під час зустрічі о. Юстин неодноразово закликав не бути байдужими та об’єднатися у молитві за наш народ всім, незалежно від конфесії, і навіть тим, хто просто вірить у Бога, але не знає Церкви. «Той, хто хоче пережити ці часи, повинен надіятися на Бога і тривало йти вперед, не боячись» – додав духівник. І наголосив:  «Кожен повинен не бути байдужим, а робити свою справу і вносити лепту у розбудову держави».

Також, на думку отця: «Фаховий підхід у формуванні армії є запорукою перемоги». Тож о. Юстин закликав підтримати армію. Важливою, на думку душпастиря, є моральна підтримка військових (особливо листи та малюнки), відвідини поранених та підтримка родин загиблих. «Не можна переводити війну у математичний розрахунок, треба підтримувати одні одних» – зауважив о. Юстин.

Насамкінець духівник попросив волонтерів об’єднати свої зусилля, діяти окремо, маленькими групками, але не конкурувати між собою. «На волонтерах тримається армія» – підсумував о. Юстин.