Покровитель міста

____20130305_1393643342Святий Юрій (Юрій-Змієборець, Святий ГеоргійГеоргій Переможець) —святий, мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і руських (українських) князів, лицарів-козаків.

Історія життя Святого Юрія була трагічною та героїчною водночас. Він народився у III столітті в Каппадокії. Походив із князівського роду. Його батько обіймав високу посаду в римському війську, однак незабаром його скарали на смерть за Христа, і мати з дитиною переїхала до свого маєтку в Палестину, у місто Ліди. Святий Юрій вступив на військову службу і завдяки своїм здібностям і мужності, виявлених у боях, вже в молодості одержав звання полководця і трибуна при імператорі Діоклетіані. Він стає радником, супутником, наближеним імператора. Однак, коли Діоклетіан почав гоніння на християн, Святий Юрій не вагаючись відмовився від слави, почестей і земних благ і встав на захист віри свого батька — християнства. Міцний, непоборнийвоїн, він зазнав тяжких мук за сповідування Христа і загинув від них. За цей подвиг в ім’я віри Церква нарекла його Побідоносцем.

Святий  Юрій – покровитель Львова. Легенда розповідає, що з давніх-давен у Львові мешкав змій. Ще у рукописі Мартина Груневега написано, що коли князь Лев готував місце для будівництва Високого Замку, його слуги натрапили на страшного дракона. Князь знищив того жахливого змія, а на горі, де було його лігво, наказав збудувати церкву на честь святого Юрія, оскільки той також вбив подібного змія.

У Львові є три храми Святого Юрія. Найвідоміший з них Собор святого Юра, що перебуває в юрисдикції Української Греко-Католицької Церкви і розташований на площі св. Юра. Крім того, є храм святого Георгія УПЦ (МП) на вулиці Короленка, а також новий храм святого Георгія УПЦ КП на вулиці Чернівецькій біля вокзалу.

Зображення Св. Юрія Переможця на білому коні зі списом в руках символізує перемогу Христової Церкви над спокусником дияволом — «стародавнім змієм» (Одкр 12:3; 20:2).

Кожного року, 6 квітня, мешканці міста відзначають свято свого покровителя. До Юрія звертаються з проханням про здоров’я душевне та тілесне, про родючість землі, про допомогу і заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі.