У Львові організатори та учасники Міжрелігійного круглого столу долучились до флешмобу «#FreeKozlovskyу»

17626100_10155092615618665_1645193486951148448_nКафедра богослов’я УКУ у співпраці з Центром міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» започатковують новий формат академічних богословських зустрічей у м. Львові – Міжрелігійні круглі столи.

У вівторок, 28 березня 2017 року, у приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка 35а, конференц-зал) відбувся Міжрелігійний круглий стіл «Бог: природа об’явлення та сприйняття його людиною».

Доповідачами заходу виступили: рабин Сіва Файнерман (помічник головного рабина України, рабин громади «Тейва»), отець Пантелеймон Трофімов (ієромонах ЧСВВ, доктор богослов’я, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету), шейх Мурат Сулейманов (заступник муфтія, імам мусульман Львова та Львівської області).

Модератори заходу – Віктор Жуковський (доктор богослов’я, завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету) та Тарас Дзюбанський (доктор богослов’я, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету, голова Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас»).

Організатори, доповідачі та учасники Міжрелігійного круглого столу долучились до флешмобу «#FreeKozlovskyу».

«Для нас як громадян України та віруючих людей є обов’язком та честю бути частиною цієї боротьби за справедливість, ми не можемо залишитись осторонь і відчуваємо відповідальність стати на захист Ігоря Козловського, сміливої людини, визначного науковця та щирого патріота своєї держави», наголосив модератор заходу Тарас Дзюбанський, доктор богослов’я, викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету, голова Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

Довідка

freekozlovskyy1Нагадуємо, політики, культурні діячі та громадськість у соціальній мережі Facebook влаштували флешмоб із закликом визволити із полону бойовиків терористичного угрупування «ДНР» українського вченого Ігоря Козловського.

Із січня 2016 року він ув’язнений та не вноситься бойовиками у списки на обмін, так як бойовики його вважають громадянином самопроголошеної «ДНР».

Ігор Козловський – відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем. Викладав релігієзнавчі дисципліни на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.

Долучитись до кампанії за визволення видатного українського вченогоможна за хештегом #FreeKozlovskyу.

Після початку війни Ігор Козловський не зміг покинути Донецьк, оскільки доглядав за паралізованим сином. Бойовики затримали і посадили його у підвал.

Вчений був далекий від політики та не брав участі в бойових діях в силу віку і стану здоров’я. На думку сина, Ігор Анатолійович міг привернути до себе увагу самопроголошеної влади в період участі у міжконфесійному молитовному марафоні “За єдність і мир в Україні”, який тривав у березні-жовтні 2014 року – туди він виходив із українським прапором.

Ігорю Козловському вже 63 роки і він має проблеми зі здоров’ям. В ув’язненні його стан погіршується, без належної медичної допомоги він довго не протримається.

Джерело довідки: видання «iPRESS.ua»