10 цитат Патріарха Філарета, УПЦ КП: про ситуацію в Україні і боротьбу за свободу

10172859_237150693154644_969001598385016518_n1. Чому Бог допустив жорстоке протистояння між народом та спецпризначенцями на Майдані? А допустив для випробування нашого народу. Достойні ви свободи і незалежності, любите ви її чи не любите. Якщо любите, то доведіть».

2. «Захищати свою Батьківщину – ця священний обов’язок громадянина будь-якої держави… Треба нам захищати державу чи піднімати руки? Звичайно, що треба. І Церква благословляє такий захист, і закликає до цього владу, щоби вона була більш рішуча. Бо прийшов час, коли нам треба показати свою силу і можливості».

3. «На боці українського народу – правда і Бог, бо ми не бажаємо нікому зла, а лише хочемо мирно і у дружбі з сусідами жити у своєму власному домі – соборній і незалежній державі Україна. Вірю, що завдяки нашій єдності, силі духу та взаємній підтримці, з Божою допомогою разом ми гідно пройдемо всі нинішні випробування. Нехай Господь надихає всіх нас мудрістю!».

4. «Кожен, хто віддає злочинні накази на роздмухування в Україні громадянського протистояння і сепаратизму, на збройне захоплення державних приміщень, на вчинення провокацій, на пролиття крові та вбивства, кожен, хто фінансує ці дії, хто їм сприяє чи бере в них участь, хто перешкоджає припиненню таких злочинів – чинить гріх братовбивства, гріх Каїна, за який рано чи пізно дасть відповідь перед Богом. Таким маємо сказати словами, що промовив Архистратиг Михаїл до сатани: «Нехай заборонить тобі Господь» (Іуди 1:9)».

5. «Хочу підкреслити – в Україні немає зараз і не повинно бути в майбутньому ворожнечі до Росії як країни чи росіян як нації. Знання мов, різноманітність політичних поглядів також мають слугувати благу і єдності українського народу, а не ставати приводом до розпалювання ненависті».

6. “Бог не може бути на боці неправди, тому ворог українського народу приречений на поразку. На Голгофі Христос Спаситель страждав і помер, але потім воскрес і переміг зло. Так буде зі всякою неправдою і злом. Господь допоможе і нам воскресити Україну”.

7. «Згадаймо, як розпався Радянський Союз. Миттєво. І так миттєво Україна з тоталітарної держави перетвориться на демократичну свобідну державу»,

8. «Святкування 200-ліття Тараса Шевченка по всьому світу свідчить про те, що пам’ять нашого великого генія зберігається віками. Ми прославляємо його постійно. Але для нього потрібне не стільки прославлення, скільки молитва за нього. Бо слава залишається на землі, а йому потрібне прощення гріхів від Бога і вічне блаженне життя. Тому ми й сьогодні, у день його смерті, молимося за спокій його душі».

9. «Хоча це і важко, але так нам наказує Господь: «Любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, добро творіть тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас, щоб ви були синами Отця вашого Небесного» (Мф. 5:44-45). Нам, як християнам, не слід забувати, що ворожнечу між людьми сіє наш єдиний справжній ворог – диявол. Тому маємо пам’ятати: «Наша боротьба не проти крови і плоті, а проти начальства, проти влади, проти світоправителiв темряви віку цього, проти духів злоби піднебесних» (Еф. 6:12)».

10. «Закликаю всіх словами Писання: «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми. Якщо можливо i залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми… Не бувай переможений злом, а перемагай зло добром» (Рим. 12:17,21)».