10 висловів святих отців про піст

Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України Димитрій (Рудюк) на своїй фб-сторінці опублікував добірку висловів про піст від святих отців і пустельножителів. Пропонуємо до Вашої уваги частину з цих афоризмів:

masaaki-komori-588194-unsplash

  1. Піст – дар давній, який не старіє, але постійно оновлюється і квітне в усій красі. (свт. Василій Великий)
  2. Користь посту не обмежуй лишень одним стриманням від їжі, тому що справжній піст полягає в тому, щоб уникати злих справ. (свт. Василій Великий)
  3. Піст – колісниця, що виводить на небо. Піст – мати здоров’я (прп. Єфрем Сирін)
  4. У кого в серці є лукавство, ненависть і осудження, той спочатку нехай очистить душу свою, і тоді вже приходить поститися і молитися. (прп. Єфрем Сирін)
  5. Не думай, що піст є важким, тому що він провадить тебе до вічного весілля. (прп. Єфрем Сирін)
  6. Люблю піст, тому що він – мати смирення і джерело всякої мудрості. (свт. Іоан Золотоустий)
  7. Нам не буде ніякої користі від багатьох трудів і подвигів посту, якщо ми не будемо в стані спожити Священної Трапези – Причаститися з чистою совістю. (свт. Іоан Золотостий)
  8. Хто віддається тільки їжі і задовольняє пристрасть шлунку, той втрачає духовний плід душі; а хто постом висушує плоть (тіло) і уникає переїдання, той приготовляє себе, як скарб, до надії на краще. (свт. Іоан Золотоустий)
  9. Мета посту полягає не в тому, щоб ми не їли, але в тому, щоб те, що приготували для себе, з’їв бідний. (свт. Іоан Золотоустий)
  10. Якщо ти за бажанням постишся, то не будь сумним, але радій, бо він очищає твою душу від отрути. (свт. Іоан Золотоустий)

За матеріалами: https://www.facebook.com/lvividomosti