11 вересня – Усікновення глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана

Сьогодні Свята Церква згадує кончину великого пророка, славного Предтечі, Хрестителя Господнього Іоана. Він є одним із найбільш шанованих святих, а тому з його ім’ям пов’язана низка церковних свят, що відзначаються впродовж року. Сьогоднішній спомин Усікновення чесної глави Хрестителя Господнього Іоана – усім нам нагадування про смирення перед Богом і твердість віри, про важливість відстоювання правди, сміливості викривання гріха й омани, нетерпимості до подвійних стандартів, зловживання владою.
 
Про мученицьке завершення життя Іоана Хрестителя оповідають євангелисти Матфей та Марк. Іоан Предтеча постраждав, бо відкрито викривав царя Ірода за те, що він, залишивши законну дружину, беззаконно жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата. Сміливі слова пророка стали причиною його ув’язнення, а згодом – його страти. В день свого народження Ірод влаштував багатий бенкет, на якому перед гостями танцювала Саломія, дочка Іродіади. Вона так догодила цим Іроду, що він поклявся виконати будь-яке її бажання. Мати навчила доньку просити голову святого Іоана Хрестителя, і цар наказав відтяти голову пророку й віддати Саломії. З Передання дізнаємося, що Божа кара невдовзі спіткала всіх, хто погубив Іоана Хрестителя.
 
В день Усікновення глави Іоана Предтечі Церквою встановлений суворий піст. Тож, постуючи, не будемо співучасниками «Іродового бенкету», а вшануємо молитвою святого пророка, щоб він навчив всіх нас жити по правді, долаючи душевні й фізичні немочі.
 
Джерело: Фейсбук-сторінка ПЦУ