33 дні зі святим Йосифом: сестри-йосифітки запрошують у незвичайний духовний марафон

15 лютого Згромадження Сестер Святого Йосифа РКЦ розпочинає 33-денний телеграм-проєкт, завдяки якому можна буде більше дізнатися про покровителя Католицької Церкви і духовно посвятити своє життя під його опіку. Долучитися можуть всі охочі.

Про це Згромадження повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

До участі в марафоні у соцмережі «Телеграм» кличуть молодь та всіх, хто бажає ближче познайомитися зі святим Йосифом Обручником. Цей проєкт стане майданчиком спільної молитви, що завершиться Актом посвяти святому Йосифові. Розпочнеться марафон із початком Великого посту в РКЦ, 15 лютого, а завершиться в навечір’я урочистості святого Йосифа Обручника, 18 березня.

Як розповіла «Духовній величі Львова» ініціаторка марафону с. Марія (Мазур), монахиня Згромадження Сестер Святого Йосифа РКЦ, ідея такого проєкту зародилася спонтанно. Два роки тому вона прочитала книгу «Посвята святому Йосифові. Чуда нашого духовного батька» отця Дональда Келловея, а минулоріч у часі новенни перед урочистістю святого Йосифа вирішила підготувати на її основі тексти для молитви і розважання. Книгу перекладено українською мовою – вона була видана 2021 року у видавництві «Апостол». Її автор – монах із Америки, Провінційний вікарій Провінції Матері Милосердя Конгрегації Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

«Мені здається, що так по-молодіжному пише цей священник – пише так, що зацікавлює, нестандартно», – зазначила сестра Марія. «І мені здається, це на часі, оскільки Йосиф ще не є аж такий суперпопулярний, яким, як на мене, мав би бути. Оскільки ми – сестри-йосифітки, то, порадившись, вирішили, що зробимо такий марафон, щоб заохотити інших поглибити свої взаємини з Йосифом і щось про нього дізнатися. Власне, ця книга – це вже є готовий матеріал, який можна використати».

Марафон базуватиметься на розважаннях із книги «Посвята святому Йосифові». Щоденно в телеграм-групі публікуватимуть аудіофрагменти, які читатимуть молоді люди, що долучилися до проєкту. Він стане своєрідними реколекціями. «Щоденно щось відслухати про святого Йосифа і помолитися вкінці літанією, такими особливими закликами до Йосифа, які є затверджені Церквою – це і є такі маленькі реколекції. І, власне, увінчанням цього часу, “довгобігу” (тому що 33 дні – це є немало) – буде особиста посвята святому Йосифові, акт добровільного віддання в опіку, обрання за свого покровителя, нав’язання ще глибших взаємин з опікуном святої Вселенської Церкви. І цей сам процес і кульмінація – посвята – це має бути одна така велика духовна подія для кожного з учасників», – підкреслила організаторка.

Сестра Марія зауважила, що учасники спільноти не будуть зустрічатися наживо, але їх об’єднає інтернет-спільнота. Це виводить на перший план духовний, а не фізичний вимір проєкту. Точна кількість учасників невідома – зараз до телеграм-групи долучилося вже понад 50 людей. А долучитися може кожен. «Запрошені є всі, хто бажає, хто відчуває в собі якийсь такий внутрішній поклик, щоб взяти на себе відповідальність – бо це також є маленька відповідальність, маленька постанова. Для римо-католиків вона вписується в час Великого посту, тому що ми сьогодні, в Попільну Середу, його почали. Греко-католики чи православні ще не розпочали посту, ще трошки часу мають перед постом. Але для римо-католиків це особливо теж може бути така великопісна постанова, щоб кожного дня себе змотивувати, щоб відслухати, щоб помолитися, щоб знайти на це час, оскільки це приблизно 20 хвилин щодня. Це також є виклик на довший час – одного дня буде неважко, іншого дня треба буде себе змусити до цього. Але запрошені є всі, хто бажає, немає ніяких диференціацій між обрядами – якщо хтось відчуває таке Боже натхнення», – наголосила монахиня.

Завершиться марафон у переддень урочистості святого Йосифа посвятою йому – організатори планують святкове богослужіння та освячення пам’ятного медальйона. «Старатимемося, щоб у парафіях, де є наші сестри і учасники марафону, зробити урочисту Месу в надвечір’я урочистості святого Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії», – зазначила сестра Марія. «Також було би доречно відчитати спільно Акт посвяти святому Йосифові. А якщо хтось є з окремих міст, окремих парафій, і не зможуть зустрітися чи не буде організовано такої зустрічі під час Євхаристії з особливим акцентом на святого Йосифа і того, що хтось йому посвячується, то це не страшно – кожен може зробити це індивідуально під час молитви того ж самого 18 березня».

Цікавий акцент проєкту висвітлює оголошення, в якому Йосифа названо «Пострахом пекельних духів». Як розповіла монахиня, це не випадково.

«Пострах пекельних духів – це є один зі закликів святого Йосифа, який згаданий в літанії, тобто в молитві, затвердженій Церквою до Йосифа. І один з днів буде посвячений, власне, цьому закликові. Протягом нашого підготування будемо розважати його історію, чому він так називається, чому власне Йосиф є пострахом пекельних духів. Але також мені здається, що саме цей заклик до Йосифа, саме це його, так би мовити, друге ім’я є важливе в наш час, оскільки час Великого посту є теж таким змаганням, коли приходить багато спокус, коли людина прагне наблизитись до Бога, і ті спокуси, здається, ще більше на ту людину тиснуть. Також, мабуть, це є в нашому всеукраїнському контексті, коли бачимо, що злий дух все робить для того, щоб війна далі продовжувалася, щоб війна була не тільки на фронті, а й у наших домах, наших серцях. Я гадаю, що це є досить актуальний заклик до Йосифа в сьогоденні взагалі у всьому нашому контексті», – наголосила сестра Марія.

Долучитися до марафону можна за посиланням: https://t.me/+UcMVsJEoCtwxOTJi. Сестри Святого Йосифа зі свого боку обіцяють молитву протягом усього цього часу за учасників, зокрема, 19 березня, в день головного покровителя Згромадження та всіх, хто візьме участь у цьому молитовному проєкті.