5 блискучих цитат Блаженнішого Любомира

Сьогодні, 26 лютого, народився світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар. 

Любомир Гузар народився 1933 року у Львові. Там  закінчив перший клас гімназії. Але вже 1944 року почалася його велика мандрівка країнами. Родина переїхала до Австрії, потім була Америка, де він здобув богословську освіту та став священиком, а також Італія, де патріарх Йосип Сліпий висвятив Любомира Гузара на єпископа. До рідного Львова Блаженніший повернувся лише за півстоліття. І у 2001 році очолив Українську Греко-Католицьку Церкву.

Любомир Гузар очолював УГКЦ 10 років. Зумів перенести осередок зі Львова до столиці. У 2005 році був одним із кандидатів на ватиканський престол. Він став першим главою в історії УГКЦ, який добровільно зрікся повноважень. Любомир Гузар вважав, що керувати живою Церквою мають молоді, сповнені сил та натхнення.

Публікуємо 5 цитат Блаженнішого Любомира, які надихнуть Вас прожити цей день особливо:

1)”Я є звичайна людина, одна з багатьох. Моя мрія – бути Людиною. Я би дуже хотів бачити, щоб багато осіб бажали бути Людиною, собою. Бо бути Людиною, то є великий Божий дар”

2) “Я завжди щасливий, коли можу послужити людям, а особливо – молоді”

3)Мир означає любити один одного. Мир – то не є відсутність боротьби

4) Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними

5)Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо. Заради радості, яку можемо так принести Богові і ближньому, варто трудитися, жертвувати свій час і свої зусилля

За матеріалами: 24 канал5 канал