5 чудових фільмів про святих для натхнення восени

Нам пощастило жити в епоху, коли фільми про святих можна легко знайти і переглянути.

  1. Павло. Апостол Христа.Історія життя і смерті апостола Павла, який пройшов шлях від нещадного гонителя християн до одного із засновників християнської Церкви. Його остання місіонерська подорож закінчується в тюрмі, куди він був заточений за наказом римського імператора Нерона. Поки полонений Павло чекає страти і розмірковує про свою посмертну долю, його послідовник Лука пише нову книгу: Діяння святих апостолів.
  2. Брат Сонце, Сестра Місяць

Розповідь про юність святого Франциска Ассизького … Початок 13-ого століття, Італія. Син багатого торговця, Франческо Бернардоне, повернувся з війни пораненим. У маренні, він згадує дні, які він витратив на різні розваги. Тінь хреста, яку він бачить у маренні припиняє його колишнє життя. Броня, що зв’язує душу кожної людини, яку Франческо називав “моєї смертельної маскою” була зруйнована. Він повільно видужує. Замість того, щоб проводити час в тавернах, він іде гуляти по лугах, розмірковуючи про Бога. Одного разу, він стикається із зруйнованою невеликою церквою. Франческо вирішує відновити її, відмовившись повністю від свого старого життя: він відмовляється від багатства і сім’ї. Скоро до нього приєднуються численні послідовники, і навіть колишні друзі по війні і по гульбі. Але недоброзичливці й заздрісники не залишають його навіть там … І тоді йому доводиться звернутися за підтримкою до Папи Римського.

3.Ромеро.

У фільмі показано переломний етап життя відомого сальвадорського Архієпископа   Оскара Арнульфо Ромеро-і-Гальдамеса.
Сьогодні в Латинській Америці практично немає жодної людини, яка б нічого не знала про цього Архієпископа. Його називають не інакше, як “Святий бідняків” або “Святий Ромеро Америки”.
Режисер Джон Дайган постарався передати всю складність, суперечливість і трагічність долі Архієпископа, що став символом переродження і прогресу не тільки Церкви, а й суспільства. 

4.Молокаї. Історія отця Дам’яна

Справжня історія отця Дам’яна де Вестера, святого Римсько-Католицької церкви, про його добровільне служіння в колонії прокажених на гавайському острові Молокаї в кінці XIX століття.

5. “Святий Філіп Нері. Я обираю рай”.

Це фільм про життя святого Филипа Нері (1515-1595). Дія фільму розгортається в Італії в XVI столітті. Все земне життя святого є прикладом безкорисливої любові і милосердя. Його називають «святим радості» , « римським апостолом ». 

За матеріалами:Aleteia