5 чудових фільмів, які треба переглянути у Різдвяний піст всією родиною

Різдвяний піст — це період духовної застанови,  радісного передчуття  свята, а також час, коли особливо удосконалюємо себе у вмінні творити добро. Частіше відвідуємо дитячі будинки, допомагаємо бездомним, самотнім літнім людям. Щоб налаштувати струни своєї душі на особливу духовну мандрівку неповторним періодом Різдвяного посту, пропонуємо Вам  чудову добірку якісного кіно.

  1. “Чудовий день у нашому районі”.

Цинічний журналіст, лауреат премії, Ллойд Фогель отримує редакційне завдання написати для журналу «Esquire»  матеріал про улюбленця публіки, багаторічного ведучого дитячих програм Фреда Роджерса (цю роль зіграв Том Генкс). Після зустрічі із Роджерсом, Фогель змінює свої погляди на життя. Це реальна історія, відомо, що Фред Роджерс був протестантським пастором і у своєму житті велику роль приділяв духовності, молитві, прагненні стати кращою версією себе щодня. Саме тому, його приклад неймовірної доброти і відкритості так вразили журналіста Ллойда Фогеля та надихнули зробити кроки назустріч вірі і християнству.

2. Щасливого Різдва, 2005 р.

Європейська драма, заснована на реальних подіях часів Першої світової війни. Пам’ятний випадок увійшов в історію під назвою «Різдвяне перемир’я». Завдяки творцям фільму, який отримав номінацію на премію «Оскар», у нас є можливість подивитися, як громадяни кількох воюючих держав зібралися на нейтральній території, щоб побажати один одному «Щасливого Різдва». У центрі уваги – шестеро героїв: лейтенант Королівських шотландських фузилерів Гордон, син французького генерала Одбер, єврейський офіцер німецької армії Хорстмайере, шотландський священник Палмер і німецький тенор Ніколаус Шпрінке з датської співачкою Анною Серенсен.

Всі вони дивним чином з’являються на передовій в ніч перед Різдвом. Під час невеликого затишшя шотландці починають співати святкові пісні під волинку. У відповідь на їхній спів Шпрінк з ворожих окопів затягує арію для своїх співвітчизників. Несподівано йому підіграють з боку шотландців. Слідом за німцями дух Різдва захоплює і французів, які починають повільно виходити з укриттів.

3. “Це дивовижне життя”.

Цей фільм заслужено вважається класикою. Однак його сюжет торкається життя людей у всі часи та змушує задуматися над вічними цінностями.

Джордж Бейлі, житель невеликого містечка, настільки засмучений незліченними проблемами та несподіваним боргом, що думає про самогубство в переддень Різдва. Він завжди хотів виїхати з рідного міста, щоб побачити світ, але обставини та власне добре серце не дали йому покинути Бедфорд Фолз. Він пожертвував собою заради освіти брата, збирав кожен цент, щоб підтримувати родину, брав у борг, захищав містечко від злого банкіра Поттера, одружився з дівчиною, яку любив з дитинства, і утримував сім’ю. І ось Джордж готується стрибнути з мосту, але замість цього рятує свого ангела-охоронця, Клеренса Одбоді, який з’явився отримати свої крила. Клеренс показує йому, як погано було б у Бедфорд Фолзі без нього та всіх його добрих вчинків. Наповнений радістю до життя, Джордж йде додому до своєї люблячої сім’ї і друзів, з якими забуває про всі турботи, а жителі містечка допомагають йому грошима — несуть хто скільки має.

4. “В. о. святого Миколая”.

Фільм “В.о. святого Миколая” – це історія стосунків батька та доньки, які напередодні свята Миколая шукають щастя одне в одному. Побачити цю музичну стрічку у кінотеатрах України можна буде вже з 16 грудня. 
 
5.“Маленькі жінки”.

Головними героїнями цієї стрічки є четверо сестер. Події розгортаються під час Громадянської війни у США. Попри те, що їм доводиться чекати батька із війни, часто відчувати голод і холод та нестачу найнеобхідніших речей, вони не втрачають надії і щоденної радості. Можливо ключем до цього, є атмосфера у родині, яку підтримує їхня мама. У кожної є різні таланти, різні переваги і недоліки, але триматися разом і долати перешкоди допомагає відчуття сімейної єдності і здатність підтримати одна одну , а також тих, хто поруч у непрості часи.