5 фільмів про милосердя до ближнього

1.“Недоторканні”. Ця французька стрічка вже давно підкорила серця глядачів у різних куточках світу. Паралізований заможний аристократ Філіп шукає помічника, який мав би за ним доглядати. Однак Філіп не хоче співчуття, йому імпонують стосунки “рівний-рівному”. Саме тому чоловік бере на роботу француза з африканським корінням Дріса, який зовсім не хоче бути доглядальником, а прагне отримати допомогу для безробітних. У цій стрічці багато гарної музики, вишуканих картин, а також мудрої життєвої філософії. Це фільм про  те, що не все вимірюється у грошовому еквіваленті і людина, яка на перший погляд нас відштовхує, зрештою може стати чудовим другом. А також про різні рівні милосердя.

21


2.“Отець милосердя”. В основі стрічки – реальна історія Дона Карло Ньоккі священика і вчителя, який за життя особливо опікувався дітьми в потребі. Його називають “Святим, який шукав Бога серед людей”. Папа Іван Павло II оголосив Дона Карло блаженним, а 25 листопада 2009 року відбулася беатифікація. Від початку Другої світової війни святий був викладачем богословського інституту, а потім як капелан, служив на греко-албанському фронті.

1

3.“Ноель”. Ноель  у перекладі на українську – це Різдво. І сюжет цієї дивовижної стрічки свідчить, що кожна людина може стати подарунком і радістю для свого ближнього. Фільм має кількох героїв, але головне тут – не історії, а загальнолюдські цінності. Стрічка надихає любити своїх батьків, не ревнувати коханих і огорнути любов’ю людей, які на свята змушені залишатися наодинці. І тоді Різдвяний янгол, яким ми щороку прикрашаємо ялинку, буде не просто символом, але своєрідним гаслом нашого життя. 

2114. “Книжкова злодійка”. Дія фільму «Крадійка книжок» відбувається в 1939 році в серці нацизму – Мюнхені. Чи варто казати, у яку атмосферу потрапляє героїня, яка приїжджає в нову сім’ю – маленька піщинка в безжальній бурі світової війни. Лізель вчиться читати і вчиться життя одночасно. Вона зачарована таємничим і чарівним світом, що відкривається їй за обкладинками книжок. Однак реальність вириває її зі світу фантазій. Одного дня у двері родини стукає юдейський хлопець, якому потрібна схованка, адже за ним полюють. Цей юнак стає для Лізель найкращим другом. Стрічка вчить, що дружба і милосердя можливі навіть тоді, коли світ довкола божеволіє.

215. “Там, де серце”. Головна героїня, Новалі Нейшн — типова Попелюшка. Їй сімнадцять років, у неї восьмимісячна вагітність і ні копійки у кишені. Через це Новалі доведеться жити поміж магазинних полиць, обережно облаштовуючи собі на ніч подобу квартири з ковдрою, будильником, магнітофоном. Одного дня дівчина познайомиться із місцевим бібліотекарем, який згодом врятує їй життя. Цей фільм свідчить, що людина – людині друг і у найскладніших ситуаціях життя, люди довкола готові прийти на допомогу. Потрібно просто вміти прийняти її.


21