5 фільмів про шлях до святості

Бути радісним, чинити добро і дозволити горобцям цвірінькати — ось найліпша філософія – казав колись св.Дон Боско.   Але у сучасному світі не все так легко: постійний стрес, надмірна праця без вихідних, втома – де ж знайти сили іти до святості та ще й бути радісним? У цьому допоможуть  5 особливих кінострічок.

5

  


Святий Дон Боско.  Фільм про італійського священика і педагога Св. Івана Боско, який жив у XIX столітті в Турині та присвятив своє життя турботі, вихованню та навчанню про сиріт. У стрічі художньо осмислено оловні віхи біографії св. Дона Боско. Водночас із глибоким психологізмом розкрито емоції, котрі переживає сирота, а ще цей фільм буквально “бринить святістю”. Адже попри складнощі, хвороби, втому, Дон Боско ніколи не здавався і завжди жив із радістю у серці та надією.  Це стрічка для тих, кому зараз нелегко.

Історія святої Терези із Лізьє. Ця стрічка розкриває головні віхи життя св. Терези. І ця зовсім юна дівчина, немов стає нашою “доброю знайомою”. Із цікавістю та увагою глядач спостерігає, як 15-річна Тереза робить усе можливе і неможливе, аби вступити до ордену кармеліток. У монастирі дівчина проводить дев’ять довгих років. І вона радіє кожному дню у келії, попри постійний холод, необлаштованість, вкрай суворі умови життя. Тереза завжди відкрита, весела і ніщо не здатне вкрасти у неї ентузіазм. А ще Тереза пише щоденник, який згодом стане настільною книгою для багатьох.

Куди йдеш? Події розгортаються у Римській імперії упродовж останніх років правління імператора Нерона. Заможний римлянин Марк Вініцій повертається до Риму після військової служби. Тут він зустрічає прекрасну Лігію. Вініцій закохується у неї і відчуває пожадання. Втім дівчина залишається байдужою до юнака і малює на піску рибу. Що означає цей дивний знак? Незабаром Вініцій довідається, що його кохана – християнка. Приватні події із життя головних героїв розгортаються на тлі епохи правління Нерона, який переслідуванням християн. Ця стрічка дуже глибоко розкриває духовну еволюцію людини і її шлях від язичництва до відваги іти за Христом.

Мати Тереза. На екрані – дивовижна людина. Маленька, тендітна, не молода вже жінка, яка випромінює світло і має незламну силу волі. І це помітно у будь-якому кадрі цього фільму. Мати Тереза – черниця, яка очолила “Місію милосердя” і нагороджена за свою подвижницьку працю Нобелівською премією Миру. Це приклад життя, яке було беззастережно віддане бідним людям. Це життя, розділене із знедоленими. Де знайти сили на таке потужне служіння ближньому? Відповідь у фільмі.

 Бахіта. Джузеппіна Маргарита Бахіта стала першою суданською святою.  У фільмі показна художня версія її непростого шляху до християнства. У дитинстві її викрали із рідного села і на десять років вона потрапила у рабство, де зазнала тортур і знущань. Однак із часом їм вдається вирватися на свободу. А ще Бахіта завоювала приязнь і любов своїх ближніх, відкритістю та чистотою своєї душі.

Підготувала: Оксана Бабенко