5 сильних фільмів про життя та служіння Митрополита Андрея

ьогодні – чергова річниця від дня народження праведного Митрополита Андрея. З цієї нагоди, ми пропонуємо Вам добірку якісного кіно про цього велета духу, щоб у ці складні часи знайти натхнення.

1.“Владика Андрей”.

   Цей фільм можна без перебільшення назвати класикою українського кіно періоду Незалежності. У центрі сюжету – художня інтерпретація життя Митрополита Андрея від дитинства, юності і до схилу років. Бачимо постать Шептицького у різних історичних обставинах, періодах особистого життя. Однак наскрізною лінією фільму є його сила духу і вірність Христові. Ця стрічка буде цікавою для людей різного вікую.

2.”Андрей Шептицький: українець, підприємець, меценат, політик”.

Підприємець-новатор, щедрий меценат і виважений політик, — якби митрополит жив сьогодні, він неодмінно б належав до списків журналу Forbes. Але, на відміну від нинішніх багатіїв, він любив Україну до глибини власної кишені. Ми сподіваємося допомогти Владиці зробити своєрідний «квантовий стрибок» і стати зрозумілим молодим українцям зараз, коли нам так потрібні власні взірці та герої.

  1. “Андрей Шептицький: актуальне”.

 Цей фільм – по перше, показує духовні цінності, якими так щедро ділився Митрополит Андрей. По друге, він мотиваційний. По третє – цей фільм про почуття вдячності, яку кожна людина мала б віддати митрополиту Андрею,- розповів автор фільму Михайло Перун.

4.”Наш Митрополит”

Метою фільму є розповісти про українського митрополита, графа та єпископа Української греко-католицької церкви не лише як про релігійного діяча, а, перш за все, як про українського реформатора та мецената. Діяльність Шептицького не обмежувалась лише церквою, – він активно допомагав українським письменникам, фінансував освітні та соціальні ініціативи. Про це у фільмі розповідає науковий працівник Інституту історичних досліджень ЛНУ імені Івана Франка Ліліана Гентош, яка восени цього року презентувала свою монографію «Митрополит Шептицький: 1923-1939. Випробування ідеалів.

 5.”Таємниці великих українців. Андрей Шептицький”.

Андрей Шептицький – митрополит Української греко-католицької церкви.ї. За митрополитом стежили десятки агентів спецслужб. У цьому розслідуванні Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» з’ясували причину такої прискіпливої уваги до священника. У резиденції Андрея Шептицького зберігався таємний документ, який міг кардинально змінити історію України та всієї Східної Європи.

За матеріалами з Інтернету