9 фактів про Папу Павла VI

Папа-Павло-VIДжованні Монтіні, а пізніше Папа Павло VI, став 262 Понтифіком Католицької Церкви. Папа Франциск 19 жовтня у Ватикані зачислив його до Слуг Божих. Ось кілька фактів про нового блаженного.

1. Павло VI був останнім Папою, якого коронували тіарою. Йоан Павло І скасував цю традицію. Свою тіару Павло VI подарував Базиліці Непорочного зачаття в Вашингтоні.

2. Павло VI завершив розпочатий своїм попередником Йоаном XXIII Другий Ватиканський собор і до своєї смерті стежив за підготовкою соборних документів.

3. У 1965 році Павло VI заснував Синод єпископів.

4. Павло VI призначив кардиналами Альбано Луціані, Кароля Войтилу і Йозефа Ратцінґера, які стали пізніше його наступниками.

5. Його найвідоміші енцикліки — про целібат «Sacerdotalis caelibatus» і про контроль над народжуваністю «Humanae vitae. У «Humanae vitae» Павло VI, не відкидаючи людську сексуальність, засудив штучний контроль над народжуваністю і контрацепцію, що викликало резонанс у деяких прошарках суспільства.

6. За понтифікату Павла VI були внесені істотні зміни в римський месал (богослужіння). А саме: дозвіл використання національних мов, дозвіл священика здійснювати богослужіння обличчям до народу та ін.

7. Павло VI перший Понтифік, який відвідав всі п’ять континентів, і до Йоана Павла II вів якнайширшу зовнішню політику Ватикану, отримавши прізвисько «Папа-пілігрим».

8. У 1970 році в міжнародному аеропорту Маніли на Павла VI здійснили замах: художник-сюрреаліст Бенхамін Мендоса-і-Амор Флорес кинувся на Папу з кинджалом.

9. Павло VI зустрівся у 1964 році з Константинопольським Патріархом Афінагором (перша зустріч з 1054 року, в ході якої була підписана спільна декларація про зняття взаємних анафем). Це була перша подорож Понтифіка за межі Європи. А також він зустрівся з архієпископом Кентерберійським Майклом Рамзаєм.

Джерело: Католицький Медіа-Центр