Активісти звернулися до депутатів Львівської міської ради із проханням відреставрувати лемківську церкву до 30-ліття її освячення

Із відповідним зверненням виступили активісти у прямому ефірі на фб-сторінці Синкела у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм Юстина (Бойка). Храм св. Володимира і Ольги, який просять відреставрувати, розташований на території Музею архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

“Звертаюся із-перед церкви святих Володимира і Ольги, яка є церквою, що у ній збирається лемківська спільнота. Коли ми хочемо поглянути, якою є доля українського народу і хто її будував, тягнув, то слід йому зайти до цього музею. Тому що, у тих етнічних групах, які становлять бойки, лемки, гуцули саме збереглася українська ідентичність, яка будується на двох основних фундаментах: перша основа – це любов до Бога, друга основа -це любов до України. І вони нерозривно поєднані. Любов до Бога і України стоїть в основі нашої ідентичності. Церква св. Володимира і Ольги наступного року буде святкувати свій круглий тридцятилітній ювілей від дня свого освячення. Церква творена людськими руками, але промовляє про речі вічні. Цей храм потребує віднови.  І найбільшим вкладом буде те, коли Львівська міська рада виділить кошти на повне перекриття і реставрацію цього прекрасного храму”.

Фото: “Гал-інфо”