Андрій Юраш став Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані

Відповідний указ Президент України підписав сьогодні, 14 грудня 2021 року.

 

Про це інформує сайт “РІСУ” з посиланням на Офіційний сайт Президента України

 

Андрій Юраш став Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані - фото 84091

Біографія (wiki): Андрій Васильович Юраш (нар. 17 січня 1969; Шпола Черкаської області) — український релігієзнавець, політолог, експерт з питань державно-церковних взаємин, соціології та географії релігії, східної християнської традиції, державної етнополітики, прав національних меншин; доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (2014—2020 рр).

Закінчив з відзнакою у 1992 році факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

1 грудня 1992 року зарахований на посаду викладача-стажиста кафедри теорії і практики журналістики. З 1995 року — переведений на посаду асистента цієї ж кафедри.

З 1993 по 1996 виконував обов’язки заступника декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи. З 1 вересня 1999 року працює на кафедрі радіомовлення і телебачення.

1996 року він вступив до Національної спілки журналістів України. Від 1997 року є членом Всеукраїнської асоціації релігієзнавців (від 2007 року — член правління), став одним із засновників Міжнародної Асоціації з Вивчення Релігії у Центральній та Східній Європі (ISORECEA).

Розпорядженням Глави Секретаріату Президента України від 9 березня 2006 року був призначений членом Робочої групи з питань свободи віросповідань при Президентові України.

У листопаді 2014 року призначений директором Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (керував до його ліквідації у 2020 році).

У вересні 2020 року очолив відділ у справах релігій Секретаріату Кабміну.

Джерело: “РІСУ”