Апостольський Нунцій у Львові: «Церква в Україні переживає свій духовний розквіт, але відчуває й потребу в допомозі»

klaudio-gudjerottiВчора, 22 листопада 2016 р., у Вищій Семінарії Львівської Архідієцезії, що знаходиться у Брюховичах, відбулось 47-е пленарне засідання Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні.

Спеціальний гість цього заходу, Апостольский Нунції в Україні, Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті повідомив Єпископат про заходи пов’язані з кінцем Року Милосердя. Також поділився з Конференцією критерями, які необхідно, щоби представити Святому Престолу кандидатів на посади Ординарія дієцезій, а також єпископів-помічників.

У інтерв’ю «Католицькому Медіа-Центру» Архієпископ Ґуджероті наголосив: «Церква в Україні є дуже молодою, переживає свою весну, свій духовний розквіт, тому часом відчуває потребу у допомозі».

Однією із тем, які розглядались під час пленарного засідання, за словами Нунція, є способи дії між різними частинами України і різними спільнотами Римо-Католицької Церкви у різних частинах України. Другою темою є способи донесення голосу Римо-Католицької Церкви, в особливий спосіб світському середовищу – некатолицькі сфері, у студентську спільноту, у політику, у сферу культури, «важливо, щоб голос Церкви був почутий всіма».

Єпископи могли поділитись своїм досвідом праці у Церкві, яка цьогоріч святкує 25-річчя відновлення своїх структур на Україні. Найбільше Нунція вразив обсяг роботи, яка була виконана за цей час, бо ця праця починалась з нічого, практично із нуля.

Також Голова Конференції Римо-Католицьких єпископів України Мечислав Мокшицький подякував за присутність Нунція на засіданні. Архієпископ Мокшицький зазначив, що завдяки Божому Милосердю Римо-Католицька Церква сьогодні має 3 семінарії, 3 інститути, кожен єпископ має свою резиденцію, курію та суд. Зазначив, що зараз існує величезна можливість праці із парафіяльними спільнотами, як зокрема у Львові, де існує Душпастирський центр для різних груп.

За матеріалами«Католицький Медіа-Центр».