Архієпископ Мокшицький отримав спеціальну «Подяку за турботу та духовне батьківство»

max-20180211105033992Спеціальну «Подяку за турботу та духовне батьківство» від маронітської спільноти в Україні отримав Голова Конференції Єпископів РКЦ в Україні Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, котрий 7 лютого в київській прокатедрі св. Олександра очолював урочистості з нагоди вшанування св. Марона. Вони організовані засновником маронітської католицької спільноти в Україні Еліасом Сасіном.

“Я дуже радий, що разом із маронітами в Україні міг взяти участь в урочистому вшануванні св. Марона – головного покровителя Маронітської Церкви – поділився своїми враженнями Архієпископ Мечислав Мокшицький. – Цю радість розділили теж Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, а також греко-католицькі й православні священники та вірні. З Лівану приїхав хор. Після завершення св. Меси з концертною програмою виступили також семінаристи УПЦ КП. Ми радi, що вірні Маронітської Католицької Церкви, котрі живуть і працюють в Україні, об’єднуються і зберігають свою духовну традицію, водночас збагачуючи наші спільноти. Збагачують своєю літургією, своєю харизмою також Церкву в Україні й спричиняються до формації, духовного збагачення нашої Батьківщини. Вірні Маронітської Церкви – це глибоко віруючі люди. Церква в їхньому житті відіграє дуже важливу роль у формуванні їх особистості, дотриманні принципів і Божих заповідей. Цією вірою, звичаями вони діляться з оточуючими».

Архієпископ Мечислав Мокшицький також пригадав свою минулорічну зустріч з Патріархом Маронітської Католицької Церкви кардиналом Бешаром ель-Раї, якому він передав для приватної каплиці мощі св. Йоана Павла ІІ та мав можливість пізнати духовне життя маронітів у Лівані.

max-20180211105032882

«Як і всі Східні Церкви, мароніти мають чудову св. Літургію, більша частина якої співана – зазначив львівський митрополит. –У Маронітській Католицькій Церкві поширене вшанування культу святих, їхніх мощів. Яскравим прикладом є культ св. Шарбеля, котрий своєю святістю притягує не лише маронітів, а й поширився по всьому світу. Він прикладом для багатьох християн, котрі через його заступництво випрошують у Господа численні ласки. Відтепер мощі св. Шарбеля будуть також і у храмі св. Олександра в Києві. Патріарх Маронітської Католицької Церкви кардинал Бешар ель-Раї під час нашої зустрічі попросив мене про духовну опіку над вірними його Церкви, які живуть в Україні. Пообіцяв прислати також священика, котрий закінчення і висвячення буде скерований до України. Перед ним завдання організувати парафіяльні спільноти маронітів, котрі розсіяні по всій території України».

max-20180211105032951

На думку Архієпископа Мечислава Мокшицького, для того, щоби вірних Маронітської Католицької Церкви оточити постійною духовною опікою. такі спільноти найкраще заснувати у великих містах.

Автор: Костянтин Чавага

Джерело: Львівська Архідієцезія РКЦ в Україні