Атеїст Річард Докінз назвав себе «культурним християнином»

Річард Докінз скаржиться на занепад «культурного християнства» у Великобританії на тлі зростання ісламу, водночас відомий атеїст досі відкидає твердження християнства як «нісенітницю».

В інтерв’ю у Великодню неділю письменник-атеїст Річард Докінз назвав себе «культурним християнином» і поскаржився на ослаблення культурного впливу цієї віри в Європі. При цьому він все ще відкидає ключові принципи християнства називаючи їх «нісенітницею».

Розмовляючи з британською журналісткою Рейчел Джонсон, Докінз зазначив, що Сполучене Королівство є «фундаментально християнською країною», і він все ще особисто цінує християнський етос*, попри те, що не вірить у релігію, з якої цей він повстав.

«Я називаю себе культурним християнином (cultural Christian, англ.)», — сказав біолог-еволюціоніст і автор «Ілюзії Бога». «Я не віруючий, але є різниця між віруючим християнином і культурним християнином. Тому я люблю гімни та різдвяні пісні, і я відчуваю себе як вдома в християнському етосі. Я відчуваю, що ми християнська країна в цьому сенсі».

Джерело

*Етос — узагальнена характеристика культури певної соціальної спільноти, яка виражена в системі її панівних цінностей і норм поведінки. Втілюваний і обов’язковий у соціальній групі, суспільстві чи суспільній категорії чітко визначений набір ідеальних культурних взірців.

Також читайте: Крізь атеїзм до святості. 5 біографічних книг про людей, які не вірили, але зустріли Бога

На війні моляться всі, навіть ті, хто вважав себе атеїстом – боєць

«Не знаєте ні дня, ні години»: колишня модель розповіла історію свого навернення