Багато сотень вірян долучилися до процесійної ходи вулицями Львова на честь бл. Якова Стрепи

Сьогодні,  11 вересня 2021 року, центральними вулицями Львова пройшла урочиста процесійна хода на честь блаженного Якова Стрепи. 

Процесія рухалася від костелу св. Антонія  (вул. Личаківська, 49а) у напрямку Катедрального Собору Внебовзяття Пресвятої Діви Марії за маршрутом: вул. Личаківська 49а – пл. Митна – вул. Підвальна – вул. Руська – пл. Ринок – площа Катедральна, 1. 

Очолили процесію Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Владика Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Едвард Кава. Чисельно взяли участь у події духовенство, монашество, а також миряни, адже у ці дні тривають Архідієцезіальні дні молоді Львівської Архієцезії РКЦ.

Як розповів референт ЗМІ у Львівській Архідієцезії о. Олександр Кусий, хоч сучасних вірян із Яковом Стрепою розділяють чимало століть, цей блаженний, його подвиг і витривалість на духовному шляху актуальні завжди:

“Це є фундамент нашої Церкви.  Він є один із перших, це був третій єпископ, який взагалі з’явився на наших землях. Ми говоримо за 13 століття. Тоді Львова ще не було на мапі. Був Галич, як місто, і там з’явилася перша катедра католицька і катедра православна. Вони і досі там стоять. І він один із перших проповідував, євангелізував, бо на тій території ще було чимало язичників.І він закладав ці фундаменти. Для нас це дуже важливо, тому ми вшановуємо його. І у Львові також дуже пошановували його, він багато допомагав людям у різних потребах, щочетверга звершували молебень про заступництво до цього блаженного. Відомі тисячі чудес. Він жив у 13 столітті,а  вже 21 століття, але ми його не забуваємо. 11 вересня – це його день народження до Неба”.

Долучився до процесії і директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

Додамо, що торік такої процесійної ходи не відбувалося через жорсткі карантинні обмеження.