«Біблійний Йов – приклад як пережити кризу коронавірусу», – катехиза отця д-ра Романа Островського

Вчора, у Патріаршому соборі Христового Воскресіння під час  Молебеню до Богородиці за Божу ласку у подоланні коронавірусу,   о. Роман Островський розважав над біблійною історією багатостраждального Йова. Отож, чим його історія може допомогти нам сьогодні? Запрошуємо пороздумувати спільно з проповідником. 

У своєму слові священник звернув увагу на особливий період, в якому ми перебуваємо: час Великого посту і світового карантину, зауваживши, що ми вже відчули, як останні події паралізували наше звичне життя.

«У цих обставинах ми наново переосмислюємо чим ж є людське життя. Дивіться, наскільки воно є крихким без Божого захисту! Сьогоднішні зміни точно вплинуть на наступні роки і десятиліття. Проте Святе Письмо показує дуже конкретно, що криза ‒ це можливість зупинитися і застановитися над фундаментальними питаннями нашого життя», ‒ зауважив о. Роман.

Проповідник поділився двома можливими шляхами виходу з кризи: зневіра і цілковита довіра до Бога.

Відтак священник запросив усіх помандрувати життєвим шляхом багатостраждального Йова. Оскільки фундаментальним питанням Йова є справа віри, то священник поставив вірним кілька запитань: «Чи моя віра залежить від обставин, успіхів і багатства? Чи моє ставлення до Бога зміниться, коли він забере все те, що мені дороге? Чи вона перебудується і дасть мені змогу йти далі? Чи зможу я відповісти за прикладом Йова: “Господь дав ‒ Господь взяв. Нехай ім’я Господнє буде благословенне”?! Чи буду я тим “другом”, який у сьогоднішній ситуації в доступний спосіб підтримає свого ближнього?»

Адже перед лицем старждання людські слова є безсилі…

«Особливість Йова в тому, що він не зупиняється лише на наріканні на Бога за пережиті лиха, а шукає зустрічі з Богом і знаходить…  Бог приходить. У цьому зароджується наша християнська надія, яка базується на відкритості і готовності бути і вірити у Бога. Християнська надія підштовхує нас до віри і любові», ‒ переконаний о. Роман.

«Ця книга допоможе нам переосмислити базові речі нашого життя і допоможе віднайти відповіді на складні запитання і вийти оновленими з цієї панічної ситуації», ‒ підсумував проповідник, заохочуючи слухачів у ці дні прочитати цю книгу Біблії.

Пригадуємо, що у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви кожного дня від понеділка до п’ятниці о 12.00 служать Молебень за недужих, а у суботу і неділю за подолання пандемії моляться під час Божественних Літургій. «Живе телебачення» здійснює прямі трансляції молебнів задля уможливлення участі у молитві усіх охочих. Прямий ефір можна переглянути на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook.