Біля домініканського собору у Львові «Висадять» сад

У суботу, 11 червня, у Львові на площі Музейній у контейнери висадять 11 дерев. Таким чином перед Домініканським собором з’явиться декоративний садок, який можна буде пересувати. Про те, з чиєї ініціативи проведуть озеленення і які саме дерева з’являться на площі Музейній, Tvoemisto.tv розповіла Олександра Сладкова, заступниця директора департаменту розвитку Львівської міськради.

Хто ініціює озеленення?

«Це є акція, коли представники бізнесу самі звернулися з ініціативою долучитися до озеленення міста. Оскільки ми цим займаємося не вперше, то до нас звернулися за допомогою. Ми спільно хочемо зробити усе якісно та правильно»,  – прокоментувала заступниця директора департаменту розвитку Львівської міськради.

Гроші на реалізацію цього озеленення виділила компанія «Intertop». Ця всеукраїнська компанія займається продажем взуття і пропонує своїм покупцям замість політеленових кульків купувати екоторби. Щороку такий продаж акумулює досить великі гроші і ці кошти компанія витрачає у тому місті, де найбільше придбали екологічних торбинок. За минулий рік багато коштів із цієї акції зібрали саме у Львові і компанія хоче їх вкласти в озеленення. Таким  чином «Intertop» вже висадила близько 7 тисяч дерев по цілій Україні.

Як обирали локацію?

«Ми довго шукали місце, де було б добре висадити ці дерева і зупинилися на площі Музейній. Адже вона, у принципі, знаходиться під опікою «Мануфактури свічок», яка намагається місцеві бізнеси об’єднати навколо ідеї розвитку цієї площі», – розповіда Олександара Сладкова.

Чому саме дерева у контейнерах?

Як дізналося Tvoemisto.tv, висадка дерев у контейнерах одразу унеможливлює проблеми із тим, що треба буде з’ясовувати, які під цією площею культурні шари, чи є там теплові мережі тощо. Також, якщо знайдеться оптимальне місце для дерева, то можна буде дослідити площу під ним і висадити його вже безпосередньо у ґрунт.

«Ми вже давно співпрацюємо із «Клубом рослин» і в нас жодна рослина ще «не вмерла своєю смертю». Тому для висадки цих дерев, ми також задіяли спеціалістів клубу: вони допомагають правильно підібрати контейнер, розташувати шари ґрунту тощо.

У рамках цього заходу ми зробимо на площі Музейній майстер-клас для мешканців. Для присутніх у мікрофон розповідатимуть, як правильно розташовувати шари ґрунту, які рослини можна висаджувати у контейнери тощо», – розповіда Олександара Сладкова.

Які дерева висадять?

За словами заступниці директора департаменту розвитку Львівської міськради, привезти і висадити у контейнери мають 11 дерев. Це будуть декоративні дерева. Таким чином хочуть показати, що подібні дерева вже можна висаджувати у Львові, адже змінюється клімат і сорти вже витриваліші.

Серед тих дерев будуть 2 платани-парасольки (досі у Львові їх можна будо побачити лине на приватних ділянках). Крона дерева утворює природну парасолю.

platan

Також перед Домініканським собором висадять кулясті катальпи, червоні (райські) яблуні, колоновидні сакури.

На розі біля «Мануфактури свічок» також у ґрунт висадять велику сакуру, яких у Львові ще немає. За деревами постійно доглядатиме місцевий бізнес.

Як долучитися?

Цей проект із мешканцями вже обговорили у рамках «Майстерні міста». Усі охочі відвідали захід у понеділок, 6 червня.

Готуватися до висадження дерев у контейнери почнуть у п’ятницю, 10 червня, із 11.00 години (готуватимуть контейнери, ґрунт тощо). А сам же майстер-клас та процес висадження дерев розпочнеться у суботу, 11 червня, о 12.00 годині.

Охочих фізично попрацювати у гарній компанії запрошують долучатися.

За матеріалами: tvoemisto.tv