Благословенна Папою Римським військова фляга повернулася до Львова

До Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові повернули пробиту кулями металеву флягу, яку поблагословив Папа Франциск. Саме цю флягу ще задовго до того приніс до храму військовослужбовець із фронту.

Про це повідомляє kapelanstvo.info.

«Наш храм приблизно пів року тому відвідували іспанські журналісти, їх розчулила історія воїна, який був дивом врятований, про що свідчить стан його фляги. Також їх вразила галерея фотографій загиблих Героїв», — розповів сайту «Духовна велич Львова» настоятель храму о. Тарас Михальчук.

За його словами, журналісти просили щось собі на згадку, і саме пробита кулями фляга особливо припала їм до душі.

«Вони запевнили нас, що в їхньому графіку є зустріч з Папою, під час якої вони хочуть розповісти йому про Україну та показати цю флягу як свідчення безжальної війни, яку веде Росія. Ми не хотіли віддавати флягу, але якщо це мало би стати свідченням для Папи, погодилися», – розповів о. Тарас Михальчук.

О. Тарас Михальчук тримає легендарну флягу-паломницю. Фото: kapelanstvo.info

Журналісти виконали свою обіцянку, і під час поїздки Папи Франциска до Монголії іспанська журналістка в Римі Єва Фернандес показала понтифіку у літаку саме цю флягу, пробиту кулями.

Папа Римський поблагословив цей символ страждань України у війні. Після цього журналістка принесла унікальне свідоцтво воєнного терору до Українського Посольства при Святому Престолі.

Про це на своїй фейсбук-сторінці раніше написав Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш.

Флягу передають послу України у Ватикані. Фото: kapelanstvo.info

«Фляга допомогла врятувати життя одному воїну, а зараз допомагатиме залишатися сильнішою цілій нації», – наголосив Андрій Юраш.

Єва Фернандес також просила повернути прострілену флягу до святині, передавши її настоятелю Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отцю Тарасу Михальчуку.

https://twitter.com/i/status/1697553755120820457

«Фляга, яку приніс до нашої святині військовослужбовець, а тепер благословив і Папа Франциск, є символом болю і страждань, але водночас залишається для нас свідченням незламності і Перемоги», – зазначив отець Тарас Михальчук.