Блаженніший Епіфаній долучився до передання книгозбірні Патріарха Димитрія (Яреми)

17 серпня у Львівській національній бібліотеці ім. Василя Стефаника відбулася презентація процесу передання книгозбірні за участі Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України. Книги передали члени родини Патріарха Димитрія.

Нагадаємо, що родина Патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми), яка у 2008 р. отримала звання від Львівської міської ради статус “Шляхетна львівська родина” передала до Львівської національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника 8 тис. книг.

“Батько дуже любив книги, хоча не мав вищих студій. Ми дякуємо працівникам бібліотеки за допомогу і сприяння у збереженні спадщини Патріарха Димитрія”, – наголосив Данило Ярема, син Патріарха Димитрія.

“Процес передання книг розпочався 2 роки тому за одностайним рішенням родини, яка сьогодні налічує понад 60 осіб”- розповідає громадська діячка п. Віра Маркович, донька Патріярха Димитрія. “Перші книги тато передав сам у фонди бібліотеки ще в 1958 р., і ми маємо документ, що це засвідчує”.

“Сьогодні ми невипадково відкриваємо цю виставку, адже у цьому році урочисто святкуємо 30-ліття ІІІ відродження УАПЦ. Отець Володимир Ярема був одним із перших, хто проголосив цю автокефалію. Сьогодні ми відкриваємо урочистості саме цією виставкою, що свідчить про багатогранність цієї людини, яка не мала диплому про вищу освіту. Проте диплом незавжди свідчить про обдарованість людини”, – зазначив Блаженніший Епіфаній.

Частина книгозбірні, яка налічує понад 8 тис. книг в основі має три напрямки: богословська, мистецька та нотні збірники. “Патріарх і наш тато завжди вважав, що ікона і книга має служити людям, тому все, що мав, старався передати по церквах або бібліотеках.

У експозиції наукові працівники розмістили найцінніші книги, стародруки та авторські книги, які протягом життя були придбані священиком-науковцем.