Блаженніший Епіфаній: “Кожен біженець – це людина із зламаною долею”

20 червня світова спільнота відзначає День біженця. З цього приводу звернувся Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній: “Світова спільнота відзначатиме Міжнародний день біженців, засвідчуючи свою солідарність у підтримці величезної кількості людей, які змушені були залишити свої домівки, тікаючи від війни, голоду, переслідування або насильства. Минулоріч Агентство ООН у справах біженців заявило про рекордну кількість офіційно зареєстрованих вимушених переселенців – 70,8 мільйонів. Загалом за останні 20 років кількість біженців у світі подвоїлася і вже перевищує населення такої країни, як, наприклад, Таїланд.

На жаль, за останні шість років через окупацію Криму та російську збройну агресію, яка досі триває на наших землях, в нашій країні теж суттєво збільшилася кількість людей, які змушені були полишити свої домівки через війну, збройні конфлікти і переслідування. Сьогодні лише на офіційному обліку маємо 1 447 537 внутрішньо переміщених осіб. Це не просто цифри – кожна людина із цих майже півтора мільйона осіб має зламану долю, втрачені надії і мрії, загублене майно, розбиту родину, дітей, яких вирвали зі звичного життя або втратили… Випробування, які проходять ці люди, залишають відбиток на кожному з них і безповоротно впливають на майбутнє, світосприйняття, відносини з іншими.

У Священному Писанні непроста доля вимушених переселенців відображена на прикладі земних батьків нашого Спасителя: Пречиста Діва Марія та Йосип Обручник були змушені з Немовлям Ісусом тікати від царя Ірода до Єгипту. Тобто, вони теж були біженцями, без усталеного, впорядкованого життя, без власного дому і потребували тоді допомоги від інших людей. Цей приклад допомагає нам сформувати належне ставлення до сучасних вимушених переселенців.

Тож намагаймося бути уважними й терпеливими до них, виявляймо християнську любов і турботу, притаманну українцям гостинність, а також за будь-якої можливості допомагаймо їм налагодити життя на новому місці. Адже саме в цьому і є наше покликання як християн – виявляти любов до ближнього, як до самого себе. Приходьте до нашої Церкви! Тут ви знайдете розраду, духовну підтримку й захист, опору і допомогу у найскладніші моменти вашого життя. Двері нашої Церкви відкриті для всіх!

P.S. На архівному фото – багатодітна родина вимушених переселенців з Донеччини, яка нині мешкає у селі на Київщині. Володимир та Діана Родікови виховують дванадцятеро дітей, семеро з яких – прийомні. Це світла і дружна родина. Нехай їхній приклад надихає всіх долати тимчасові труднощі. З Божою допомогою, з добрим серцем, світлими помислами і наполегливою працею – все буде добре!”

Прес-служба ПЦУ