Близько 30 тисяч прочан долучилися до прощі до Крилоса. ФОТО

«Ми сьогодні прийшли до цього місця, щоби подякувати Богові та нашій Небесній Заступниці за тридцять років легалізації нашої Церкви в Україні. За ці тридцять років наша Церква стала тим знаком протирічь. Голос нашої Церкви і до нині часто є незрозумілий світові. Подібно до тих двох сліпців ми приходимо сьогодні до Христа, дякуючи та молячись за тих героїв нашої підпільної, катакомбної Церкви: єпископів, священників, монахів та монахинь, християнських батьків, які за часів атеїзму нас навчили де є наше світло», – на цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді під час Всеукраїнської прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, що в Крилосі.

На прощу завітало близько тридцяти тисяч прочан, духовенство та представники влади.

«Слово Божественного Євангелія сьогодні вказує нам на Ісуса Христа як знак протиріччя. Сам Він каже про себе, що він є каменем спотикання. Каменем, який, з одного боку, не залишає нікого байдужим, а з іншого – викликає протиріччя», — зауважив Предстоятель.

За його словами, сама присутність Сина Божого, як тоді, так і сьогодні, викликає протиріччя: чи те, що Він каже є ще актуальним? Чи те що Він робив в часи, які нам описує Євангеліє, є ще дійсним сьогодні? Якою силою Він то робив і робить? Хто Він є для мене особисто? Чи вартує мені прийняти Його науку чи стояти осторонь?

«Це протиріччя полягає в тому, що перед обличчям Божим не можна бути нейтральним. Потрібно прийняти своє місце, свою позицію: або я є з Богом і я приймаю те, що від Нього до мене приходить, або я відкидаю і стою осторонь, не приймаю. Тому каже Христос: Я прийшов цей світ, щоби сліпі прозріли, а ті, що думають що вони зрячі – осліпли», – сказав проповідник.

На його думку, коли хтось приймає ту силу Божу, яку приносить нам Христос Спаситель, просвічується його світлом – стає зрячим, починає глибше бачити і розуміти ким я є, куди пролягає моя життєва дорога. Натомість, коли ж хтось закривається – починає глухнути і сліпнути. Починає закриватися у собі і на собі. Тому Господь каже: «Горе вам сліпі і провідники сліпих, бо якщо сліпий поведе сліпого, то обидва впадуть в яму».

Додамо, що до прощі долучився також міський голова Львова Андрій Садовий.

За матеріалами : http://ugcc.if.ua