Богдан Гаврилишин: про духовні цінності, мрії та Україну

bogdan1_0У понеділок, 24 жовтня 2016 року, в 90-річному віці, пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник, громадський діяч, людина, яка ніколи не боялась мріяти і втілювати ці мрії в життя, – Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Богдан Гаврилишин назавжди залишиться у пам’яті України та світу людиною честі, з щирим серцем… людиною, яка пройшла свій складний життєвий шлях, не втративши моральних цінностей, оптимізму, віри в Бога, людей та Україну.

Сайт «Духовна велич Львова» пропонує нашим читачам переглянути одні із найважливіших висловлювань Великого Українця, які стали його духовним життєвим кредо.

1. «Все, що я зробив у житті, я починав із мрії. Я переконаний: надзвичайне – можливе, якщо ви лише відчуєте цей стан».

2. «Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах».

3. «Якщо б я не став пластуном, моє життя було би зовсім інакше, я був би зовсім іншою людиною».

4. «Ми [українці] могли би багато чого зробити для світу, бо він загалом хворий. Недуга – це коли людина не має жодної духовної цінності. Збереглися тільки матеріальні. А ми не такі».

5. «Людині доконче потрібно мати дві точки зору, так само потрібно мати дві вищі освіти – це запорука її мудрості».

6. «Мистецтво життя – це здатність суміщати те, що ми хочемо, з тим, що можемо, раціональне й емоційне в нас, особисті досягнення і вплив на життя людей поряд з нами».

7. «Що для мене означало стати вільною людиною? Це те, щоб мій власний розсудок був остаточним суддею, що є добро і зло».

8. «Україна не була якесь географічне поняття для мене, Україна була в моєму серці – там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв як українець».

9. «Україна є понад світом. У світі таких цінностей, які з’явилися у нас після Майдану, ще немає».

10. «Ми не ставимо перед молодими людьми ніяких завдань. Вони вільні у своїх діях. Їх мета – визначити складові, необхідні для політичного, економічного і соціального будівництва майбутньої України».