Богослови УКУ обговорять нові форми проповідування Євангелія

konferentsia_homiletyka_ffinalУ Львові 24 травня 2016 року на філософсько-богословському факультеті Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться науково-практична конференція «Боже Слово живе та діяльне» (Євр. 4,12): проповідь у пасторальному досвіді Церкви».

Мета конференції – розглянути джерела, історію, методи і жанри мистецтва проповіді, дослідити вплив гомілетики на розвиток богослов’я, врахувавши при цьому екуменічний контекст, а також спробувати творити нові підходи та методи в гомілетиці, які були б адаптовані до реалій і потреб сьогодення. Це допоможе душпастирям, катехитам та проповідникам Божого Слова успішно звершувати місію євангелізації в сучасному світі.

Серед доповідачів: о. Орест Фредина, парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова, Роман Островський, викладач кафедри богослов’я УКУ, о. Петро Іськів, старший викладач кафедри богослов’я УКУ, с. Ігнатія Гаврилик, ЧСВВ, викладач кафедри богослов’я УКУ, д-р Ростислав Дучак, викладач Катехитично-педагогічного інституту УКУ, о. д-р Михайло Лесів, викладач кафедри пасторального богослов’я УКУ, віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа та ін.

«Бути успішним у проповідуванні Божого Слова означає на практиці вміло доносити до інших християнську благовість, а також доступно й цікаво вести діалог зі слухачем про актуальні для нього теми, черпаючи натхнення зі Святого Письма, святоотцівського Передання та багатолітнього церковного досвіду віри і молитви. Мистецтво проповіді вимагає від євангелізатора живої віри, щоденного духовного розвитку, чутливості на довколишню дійсність, вміння розпізнавати знаки часу, а також безперервного вдосконалення та самодисципліни. Тому пошук нових форм і методів проповідництва – першочергове завдання для всіх без винятку членів Церкви, особливо для священнослужителів» – зазначають організатори.

Для участі в конференції потрібно заповнити реєстраційну форму

Програма конференції

Деталі: theologia.ucu.edu.ua