“Бути людиною – це бути поруч”: у Патріаршому Домі стартував Форум відповідальних людей

Сьогодні, 11 червня 2021 року, у Патріаршому Домі стартував Форум відповідальних людей. Цьогоріч, подія присвячена темі “соціальна приязнь”. Це не випадково, зазначають організатори, адже карантин часто порушив соціальні контакти і тепер людство змушене по-новому комунікувати у соціальній площині. Відтак, кейси форуму присвячені вмінню вийти назустріч іншій людині, вміння бути людиною у складних обставинах і про довіру.

“У  останній енцикліці Папи Франциска йдеться про братерство і соціальну приязнь. Хоч наповнення нашого Форуму інше, аніж у енцикліці, але коли ми формували програму цієї події, то усвідомили, що після затяжних карантинів, соціальна приязнь найбільш необхідна. Бо всі ми потребуємо одне одного. Всі ми потребуємо спільноти, потребуємо стосунків. Бо якщо не буде стосунків, можна сказати, то рано, чи пізно, життя припиниться. Тим паче, що вимір людських стосунків є дуже різним. Наприклад, у площинах Церкви, самоврядування,  бізнесу, культурних середовищ. Бо саме у таких комунікаціях можуть народжуватися класні проєкти і бути помітними люди, які, можливо, перебувають на маргінесі, або трохи випали з реальності життя, стосунків,за яких забули як за живих людей. Але люди – це цінність. Якщо не буде людей, то не буде життя”, – зазначив секретар Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді та координатор Форуму відповідальних людей.

Директорка БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ і модераторка першої панельної дискусії у рамках форуму, Олена Карнаух, наголосила:

“Насправді ми дуже довго думали, яку тему обрати. Адже одним з головних завдань цього формуму є створити майданчик для спілкування, для ділення досвідом. Ми щоразу намагалися обирати найбільш практичну тему. І, здається, що соціальна приязнь – це найбільш глобальна і філософська ідея. То навіщо про це говорити? Коли ми роздумували про панельні дискусії та спікерів, яких би мали запросити, то мали на увазі і той час, який ми всі переживали на карантині. З початком пандемії, багато що змінилося. Змінилися певні правила поведінки. І наша тема, як наслідок цих обговорень, стосується того, а як у різних обставинах бути людиною? Як виявляти цю соціальну приязнь? Як не поконфліктувати в одному просторі? Як бути поруч? І наша перша панельна дискусія, присвячена тому як бути людиною”.

Цінність форуму відповідальних людей у тому, що тут можуть зустрітися люди з різних середовищ. І наслідки  цієї зустрічі можуть бути фантастичні. У цьому переконаний голова Патріаршої Комісії УГКЦ у справах молоді, о. Ростислав Пендюк:

“Ми коли цей форум задумували і творили, то хотіли створити майданчик для зустрічі. І в цей час, який ми потрапили, це особливо цінно, коли ми можемо зустрітися, можемо один одного побачити, зазирнути у вічі. На жаль, не завжди можемо усмішки побачити, але бодай очі. І це дуже важливий момент. І  ми можемо творити перетини. Ми є з різних географічних локацій, з різних середовищ, але коли такі люди зустрічаються разом і діляться своїми мріями та переживаннями, я дуже вірю, що з того може вийти щось дуже гарне”,

Директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда поділилася своїм досвідом вміння бути людиною в умовах місцевого самоврядування і заначила, що праця у місцевому самоврядуванні – це служіння і велика місія.

“Коли я навчалася в університеті, хотіла робити добро  у цьому світі. Не мала відповіді як це робити. Мріяла бути дипломатом, перекладачем, але ніколи не мріяла бути політиком. Але сталося так, що у 23 роки я стала депутатом міської ради. Для мене це був стрибок і виклик. Просто зрозуміла, що, напевно, мені там місце і час, бо там можу реалізувати свій намір  робити добро. Зараз я насправді розумію, що якщо раніше було так, що, чи маючи депутатський мандат, чи працюючи у міській раді ти постійно служиш. Я роздумувала над сенсом життя. І зараз розумію, що сенс життя у самому житті. Це найголовніше. Ми хочемо всіх любити ближніх, але, не маючи любові до себе, ми не знаємо як любити ближніх. Ми як людина вступаємо у комунікацію. І важливо комунікувати у гармонії, нести цю гармонію”.

Додамо, що Форум відповідальних людей продовжиться і завтра. Стежити за онлайн-трансляцією можна на фб-сторінці медіа-хабу “Твоє місто”.

Фото Наталі Стареправо