Cамотні львів’яни літнього віку слухали шедеври класичної музики

d5d321f89fb2cb3faeb603ca66861825_XLМинулої п’ятниці, 1 серпня, самотні львів’яни літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі, мали можливість послухати концерт органної та камерної музики у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1). Музичні слухання відбулись в колишній трапезній залі Домініканського монастиря ХІV-ХVІІІ ст. – повідомляє сайт Львівської міської ради.

“Дідусі та бабусі слухали музичні твори західноєвропейських композиторів ХVІІ-ХХ століття, зокрема «Серенаду» Ф. Шуберта, «Концерт № 1 соль-мажор» Й. С. Баха, «Арію» А. Вівальді. Важливо в цей період максимально налаштуватись на позитивні емоції”- повідомила культорганізатор Львівського міського терцентру Віра Костецька.

“В кожному районі нашого міста працюють центри дозвілля для літніх, які відкрив Львівський міський територіальний центр, у співпраці з храмами Львова, при яких ці центри дозвілля й працюють. При кожному з таких центрів організовано проведення цікавого дозвілля, зокрема пізнавальні лекції, екскурсії, мистецькі заходи, на кшталт концерту органної музики” – розповів директор Львівського міського терцентру Віталій Брославський.

Довідка: Львів здавна мав славу одного з центрів органної музики. Вперше про орган у Львові згадується у 1409 році, коли інструмент встановлювали у Кафедральному соборі. На початку XX ст. у Львові було близько 50 органів відомих німецьких, чеських та місцевих майстрів.
Зараз залишилось менше десяти діючих органів та стільки ж напівзруйнованих.