Черниця зі світовим ім’ям: добірка фільмів про Святу Мати Терезу

 112 років тому на світ з’явилась Агнес Гонджа Бояджі, яку пізніше усі знатимуть як Мати Терезу. Добровільно відмовившись від спокійного життя, вона пішла на вулицю до жебраків. А згодом її канонізували святою. Її ім’я рознеслось по всьому світу. Пропонуємо вам добірку фільмів, які детально ознайомлять не лише із її великою діяльністю.

08 Dec 1979, Oslo, Norway — Mother Teresa in at press conference in Norway where she was awarded the Nobel Peace Prize. — Image by © J.L. Atlan/Sygma/CORBIS

Мати Тереза/Mother Teresa 

Драма, біографія

Режисер: Фабріціо Коста

Італія, 2003

Найвідоміший фільм про життя святої. У художній стрічці відтворена діяльність монахині, яка проміняла теплі стіни монастиря на вулицю з  прокаженими жебраками. Життя Мати Терези – приклад безкорисливої любові і милосердя, працьовитості і самозречення.

Коли Мати Тереза збиралась віддати душу Богові, її запитали, чи були у неї вихідні чи свята, вона без вагань відповіла: «Так! У мене кожен день свято».

Фільм у двох частинах у  доступі українською.

Листи Матері Терези / The Letters

Біографічний, драматичний фільм

Режисер: Вільям Раєд.

CША, 2014

Двогодинна драма Вільяма Раєда знята за збереженими особистими листами черниці Агнесс Терези Боянжу (Мати Тереза).  Режисер створив провокативний проєкт, щоб показати, що черниця зовсім не була Святою.  Драма «Листи матері Терези» приділяє більше уваги роботі Ватиканської комісії з канонізації.  Але і саме життя Матері Терези відстежується в кінострічці з часів, коли в Індії почалися заворушення між індусами і мусульманами в 1946 році, коли майбутній Святій було всього 36 років.

Фільм доступний українською.

Підготувала Наталя Стареправо