“Червоні образи” – в галереї сучасного сакрального мистецтва «Іconart» у Львові триває виставка гуцульських та покутських ікон на склі

ArticleBigImage_109Галерея сучасного сакрального мистецтва «Iconart» у Львові (вул. Вірменська 26) уже втретє на Різдвяні свята представляє до огляду давні народні ікони. Цьогоріч до 20 січня триватиме виставка гуцульських та покутських ікон на склі з колекції Остапа Лозинського «Червоні образи». Виставку можна відвідати з 12.00 до 19.00 год. щоденно, крім понеділка.

Остап Лозинський у першу чергу відомий як художник, ініціатор та учасник багатьох значних мистецьких акцій. Проте колекціонерство є також однією з яскравих сторін його особистості. Уся колекція, зібрана ним за останній час, налічує близько 40-ка унікальних гуцульських та покутських образів та доводить, що при великому бажанні і працьовитості можливо створити винятково гарну колекцію навіть у час, коли, здавалось би, щораз важче відшукати автентичні речі у їхньому первинному середовищі.

“Іншою цікавою особливістю цієї збірки є її контекстуальність у відношенні до творчості Остапа Лозинського, ікони служать йому безпосередніми взірцями для власних робіт, і також є джерелом глибших інспірацій в його живописі… Для багатьох, хто раніше знав Остапа Лозинського у першу чергу як художника, виставка ікон з його збірки допоможе краще зрозуміти його праці і поглянути на нього як на особистість справді цілісну” – зазначає куратор виставки Роман Зілінко.