Чеські благодійники ознайомились з роботою львівського «Карітасу»

caritas-ukraine-logoЗ 31 липня до 2 серпня у Львові перебували благодійники чеського «Карітасу» зі Зноймо. Вони завітали у Центр дозвілля і соціальної реабілітації для молоді з особливими потребами, відвідали вимушених переселенців, яким «Карітас» допомагає сплачувати комунальні послуги, компенсовує при потребі кошти на ліки та медичні послуги і видає продуктові набори.

Центр дозвілля і соціальної реабілітації розташований на площі св. Юра, 5/30. Наталя Загайко, керівник проекту, познайомила гостей з вихованцями, окреслила їхні проблеми і труднощі, а також здобутки. Тут виготовляють вироби з бісеру, вишивають картини, плетуть кошики, шиють ляльки-мотанки, а на малих ткацьких верстатах тчуть натуральні тканини для подушок і сумок. Для потреб армії плели також захисні сітки. Майстерню відвідують 23 особи, більшість приводять батьки.

Гостей із Чехаї також на спільну відпочинкову поїздку з вихованцями Центру дозвілля і соціальної реабілітації у Родатичі на Львівщині.

Чеські благодійники відвідали й офіс, куди  приходили вимушені переселенці, на вулиці Франка, 9. Опісля, у супроводі директора «Карітас-Львів УГКЦ» о. Андрія Сенейка і керівника проекту роботи з вимушеними переселенцями Надією Гудз, відвідали 6 родин, що проживають у різних куточках Львова.

«Я радий, що більшість переселенців, яких ми відвідали, налаштовані оптимістично, і це є передумовою їхнього майбутнього життя. Львівський «Карітас» дуже добре працює. Раніше «Карітас» Зноймо теж вчився у західних колег, тепер маємо можливість передавати свій позитивний досвід.

У Чехії занадто багато часу (майже 50 %) забирає адміністративна робота, тобто опис того, чим ти займаєшся впродовж дня, які методи застосовуєш і т. д. Натомість, соціальні працівники львівського «Карітасу» більше приділяють уваги саме безпосередній праці з людьми», – зазначив директор «Карітасу» Зноймо Євген Адамек.

Окрім Львова, гості побували також на Закарпатті, у Золочеві та Хмельницькому. Адже при хмельницькому «Карітасі» планують відкривати свічкову майстерню.