Чому у центрі Львова є “мертва зона”? Вся правда про колишню школу на Короленка

Коли потрапляєш у цю “оазу хаосу” серед великого міста, то дуже дивуєшся. Що тут було? Радіаційна атака? Машина часу? Чому величезна освітня будівля із стадіоном поруч, а також колишніми майстернями залишилися недоглянутими?

DSC_1609


Зараз “Центр Опіки Сиріт” хоче отримати це приміщення у користування, щоб діти могли тут грати у футбол *(влітку футбольна команда вихованців “Центру Опіки Сиріт” “КОПА” перемогла на Чемпіонаті світу), кулінарити, писати ікони  та зрештою соціалізовано і цікаво проводити своє дозвілля.

О. Роман Прокопець із волонтером місії "Руки допомоги", журналістом Мар’яною Романяк
О. Роман Прокопець із волонтером місії “Руки допомоги”, журналістом Мар’яною Романяк

Однак цими днями приміщення було  виставлено на аукціон. Це означає, що на те, аби отримати будівлю у користування – потрібно знайти чималі кошти. Для волонтерів, які весь вільний час віддають дітям, це непросте завдання.  Вже зараз “Центр Опіки Сиріт”  кинув заклик про збір коштів. Адже – отримання цих будівель – не каприз, а цілком реальна необхідність. Тим паче, що воєнний та довоєнний час  у цій школі вирувало життя, а керував культурно-молодіжним центром греко-католицький священик о. Северин Сапрун. Це було місце допомоги студентам і всім потребуючим, які могли знайти тут захист і прихисток.

Досі тут є творчі нотки, відчувається, що у будівлі колись вирувало саме мистецьке життя
Досі тут є творчі нотки, відчувається, що у будівлі колись вирувало саме мистецьке життя

Керівник “Центру Опіки Сиріт” о. Роман Прокопець каже, що і сьогодні молодь “знаходить” тут прихисток. Однак у іншому форматі – неодноразово на території знімали на камеру кадри на яких  молодики розпивають алкоголь, чи грабують приміщення. 

DSC_1617


DSC_1611


Водночас простір цілком пристосований для розвитку талантів. Великий стадіон, немов чекає, коли діти почнуть грати у футбол. Але зараз – це лише у мріях.

DSC_1623

Втім поки що у будівлі на Короленка ще жевріє життя. Є навіть одна жителька. Яку, отець називає янголом-охоронцем. Адже ця пані охороняє будівлю і допомагає у всіх благодійних проектах. Зараз напередодні свята Миколая, у неопалюваній холодній “недооселі”  діє база святого Миколая, де волонтери збирають допомогу для дітей-сиріт, потребуючих та військових АТО. І  волонтери тут працюють, формують панкунки, аби згодом передати їх потребуючим. 

DSC_1594


Додамо, що Львівська обласна рада у жовтні внесла  будинок на Короленка 7 у перелік об’єктів, які продаватиме з аукціону. І змінювати свого рішення не збирається. “Центр Опіки Сиріт” опускати рук не планує, і вже поширюють рахунок, куди небайдужі можуть скидати кошти, щоб був шанс позмагатися на аукціоні.  Призначення платежу: “Добровільна пожертва” р/р 26 00 30 53 74 99 34 ПАТ “ПриватБанк”, МФО 3253 21. Отримувач: Місія  “Центр Опіки Сиріт”УГКЦ, Адреса м. Львів 79000, пл. Святого Юра 5. Контактний телефон: 097 295 36 06

Автор: Оксана Бабенко

Фото Оксани Бабенко