Читання новин як анти-молитва

Безконечний перегляд стрічки новин робить нас ніби учасниками подій. Ми віддаємо свій час, ми віддаємо свої зусилля, ми віддаємо свою увагу, і вкладаємо стільки сил, так ніби це нас порятує або навіть наблизить перемогу нашого війська.
Щоправда – не наближає. Більш того, забирає вільний час, психологічно виснажує, та часто вводить в стан тривоги і сприяє помноженню цієї тривоги, адже все що я здатний робити в такому стані — переказувати ці новини іншим.
Молитва, так само як і читання новин, забирає наш час, забирає нашу увагу, і як багато хто каже, здається, мала б наближувати нашу перемогу. Я не знаю, чи наші молитви конвертуються в каміння яке градом падає на вороже військо або бункер путіна (скоріш глибоко в тому сумніваюсь), але що я досвідчую на собі :
Молитва, а особливо молитва за військо і його перемогу, дає відчуття дієвої участі в тому, що відбувається. Вона не є «відволіканням», як, доприкладу, перегляд серіалу. Якщо перегляд новин перевантажує нашу увагу та в кінцевому підсумку розсіює її — то молитва збирає до купи, та дозволяє зосередитись на тут і зараз. Якщо перегляд новин вводить в стан тривоги, то молитва здатна скерувати цю тривогу, передати її в Божі руки.
Зараз ми не контролюємо дуже багато в нашому житті. Контроль над життям — розкіш, яка складно вибудовувалась і в мирний час. Тому молитва допомагає віддати те що ми не здатні контролювати в Божі руки, і знизити ту тривогу яку ми маємо.
Але здається найважливішим виміром молитви залишається подяка. Лише вільна людина здатна дякувати. Лише людина яка любить життя, і яка вважає що життя має сенс — може святкувати. Святкувати в час війни це звучить як нонсенс, як гріх, як зрада. Але завдяки подяці і святкуванню ми можемо пам’ятати, яким є справжнє життя, і множити довкола себе життя, підтримувати його, а значить — брати в ньому участь замість того, щоб сидіти в новинах, які стають часто «замінниками життя».
Війна веде до заціпенніня, а молитва дає рухатись. Війна сповнює страху, а молитва дає покласти надію на Бога. Війна своїм смогом застилає все. В тому числі наші стосунки з Богом і ближніми. Все ніби стирається і забувається. Молитва допомагає бачити та памятати. Памятати про Бога та його присутність. Його присутність може бути складніше побачити. Бо зараз він найближче.
Тому молитва це дійсно зброя проти війни, живімо і ділімось цим життям з іншими – борімось!
Підготував: Едуард Бердник