Cьогодні Вселенський патріарх підпише Томос для України

Вселенський патріарх Варфоломій нині, у суботу, 5 січня, підпише Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України.

21


Молебень, який передує церемонії підписання Томосу, триває зараз в Патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

Пряму трансляцією молитви і підписання Томосу вестимуть телеканали Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ.

Відомо, що Томос про автокефалію Української православної церкви виготовлений на пергаменті. Документ виготовив і привіз іконописець і каліграф, ієромонах Лука з монастиря Ксенофонт, що на Афоні. Патріарх Варфоломій прийняв його.

Урочистості, пов’язані з Томосом, триватимуть у Вселенському патріархаті в Стамбулі два дні. Завтра, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8.30 розпочнеться вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній.

Як ми повідомляли раніше, у понеділок, 7 січня, у Софійському соборі в Києві пройде Різдвяна літургія, на якій покажуть томос про автокефалію, йдеться у повідомленні Православної церкви України.

Джерело: https://3oko.com.ua, ютюб телеканалу : Прямий