Декрет Архієпископа Мокшицького про звільнення від обов’язку брати участь у Святій Месі

Декрет Архієпископа Мечислава Мокшицького про звільнення від обов’язку брати участь у Святій Месі у неділю та обов’язкові урочистості. Розпорядження поширюється на всіх вірних Львівської архідієцезії тобто на території Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Декрет

Зважаючи на загрозу здоров’ю та життю, спричинену коронавірусною епідемією, згідно кан. 87 S1.  1245 і і кан 1248 § 2 Кодексу канонічного права, я звільняю від обов’язку брати участь у Месі. У неділю та обов’язкові урочистості — до скасування.

Звільнення стосується всіх вірних Львівської архідієцезії, а також інших вірних, які перебувають на території архідієцезії.

Ця диспенза означає, що неприсутність на недільній Службі у цьому часі – не гріх. Одночасно я закликаю тих, які користуються цим звільненням, приділяти належний час індивідуальній чи сімейній молитві. Я також заохочую до духовного сопричастя із спільнотою Церкви за допомогою трансляції Святої Меси по радіо, телебаченню чи Інтернету, підтримуючи, де це можливо, належні літургійні настрої та жести, а також приймаючи духовно Святе Причастя.

Через заступництво Богоматері – Зціленню Хворих, ввіряю Божому Провидінню всіх особливо хворих, які перебувають у карантині, а також санітарно-медичні служби.

Львів, 14 березня 2020 р.

Мечислав Мокшицький

Архієпископ і Митрополит Львівський

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua/